PDA

Zobacz pełną wersję : Kora swierkowa tak czy nie ???



Kozub
20-11-2012, 13:23
HELLO ma pytanko che uzyc kory swierkowej lub modrzewiowej do terarium dla lega no i wlasnie sie zastanawiam czy moze byc bo chodzi mi glownie i kore z duzego drzewa zeby leg mogl sie poniej wspinac o jest ladn aporowata no i wlasnie czy moze byc ona bo swierk czy modrzw to drzwa iglaste co za tym idzie zywiczne ?? Co wy na to czy nie bedzie to mu przeszkadzalo lub ujemnie wplywalo ?? a w zalaczniku ma byc moje nowe mieszkanko dla lega ale jeszcze nie skonczone brakuje dekoracji ;-)

Kozub
20-11-2012, 13:24
sorki nie moge cos zalacznika wyslac :((

Rysiek
21-11-2012, 04:13
Załączniki chwilowo wyłączone z powodu przeciążenia ;-) forum. Komunikat jest na głównej stronie u góry na czerwono - czytaj . Co do kory to mam w terrarium dodatki z kory sosnowej, ale były długo suszone i oczywiście dokładnie wyczyszczone. Można np. w piekarniku wyparzyć w wys. temp. Jeśli to świeża kora i jest żywica nie dawaj jej. Dobra i ładna jest kora dębu korkowego- do kupienia w sklepach terrarystycznych. Możesz o nią zapytać pod nr. tel - 022 7630850 lub meilem - firmaaligator@wp.pl . Pozdrówko! Rysiek

ak850
21-11-2012, 08:12
A ta kora dębu jest porowata.Byłabym wdzięczna gdyby ktoś wysłał mi fotkę na maila ak850@op.pl .

Rysiek
22-11-2012, 04:29
Jest bardzo porowata, bardziej niż drzew iglastych. Np. Biofil ma ją również w swojej ofercie - http://www.biofil.pl/Sklep/foto/maxi/korekx.jpg. Pozdrówko! Rysiek

ak850
22-11-2012, 07:22
Do tego sklepu w Warszawie nie moge się dodzwonić , może juz nie istnieje ?? A w ogóle to szukam takiej kory jak mam w poprzednim terrarium ( jeśli chcesz możesz zobaczyć moje legwany i kawałek terrarium na www.ak850.fotka.pl ) . W Białymstoku w żadnym sklepie nie ma sprzedaży czegoś takiego. Chyba pozostaje mi ten korek dębu.Nawet fajnie wygląda. Pozdrawiam

Kozub
22-11-2012, 09:40
piekne legi no i wlasciciielka jeszcze bardziej hmmm :) ja tez zastanawiam sie nad 2 legiem bo moj Ozzy jakis smutny sam pozdrawiam :) papa

Rysiek
23-11-2012, 05:08
Super fotki :-) Fajnie wygladasz na środkowym zdjęciu z dwoma legusiami. Terrarium też ładnie się prezentuje w tle. Szkoda, że nie widać całości z bliska. Biofil prowadzi sprzedaż wysyłkową, a w ofercie oprócz kory są całe "rury" z drzewa korkowego ( kora ) i płyty z korka prasowanego gr. 25mm. Można to zobaczyć tutaj - http://www.biofil.pl/biofiles.php?d=polecamy&jezyk=pl . Na stronie znajdziesz telefon kontaktowy. Pozdrówko! Rysiek

ak850
23-11-2012, 09:54
Dzięki Ryśku , na Ciebie zawsze można liczyć.Zastanawiam się nad całymi płytami.Jak już skończę urządzać nowe terrarium zamieszczę fotki. Pozdrowienia.Ania

42d3e78f26a4b20d412==