PDA

Zobacz pełną wersję : Śpiewać każdy może ... :))))



Agnicha
23-11-2012, 01:04
Mam nadzieję , że rozbawi was fotka mojego śpiewającego lega ...

Pozdrówko Aga & Mr.Stigler.

Medussa
23-11-2012, 01:53
Ale bajerek !!! :) Super!

Remus
23-11-2012, 03:39
hehehe fajna fotka.A leg bardzo podobny do mojego :))))

Rysiek
23-11-2012, 05:23
Czy on śpiewa " Brothers in the arms" Dire Straits ? :-))) Fajny ! Pozdrówko! Rysiek

Jarek Zajączkowski
23-11-2012, 07:45
Tak wygląda czerwony język....początkowy objaw rozwijającego się MBD

ak850
23-11-2012, 09:49
Tak mi przykro .Całe szczęscie , że Dr Jarek czuwa .

Agnicha
23-11-2012, 15:30
A wiec jeśli chodzi o mojego lega, chodzę z nim do weterynarza (który sam posiada warana) i zawsze słyszę ,że mój leg to prawdziwy okaz zdrowia, weterynarz był również u mnie w domu z wizytą do chorego psa więc widział terrarium - nie miał zastrzeżeń.Więc nic już z tego nie rozumiem.Leg ma urozmaiconą dietę,podaję mu wapno , witaminy reptilin firmy sera oraz granulat firmy tropical ... więc co jest nie tak ??? Po przeczytaniu wiadomości od Dr.Zajączkowskiego cofnęłam sie do starszych postów, aby dowiedzieć się wiecej o MBD i musze przyznać ,że bardzo mnie to wszystko zmartwiło a szczególnie zdjęcia które znalazłam :(((((((((((((((((( .

Czas na kolejną wizytę u weterynarza ... jeśli znany jest wam dobry weterynarz do którego mogłabym się wybrać z legiem w okolicach Szczecina ,to bardzo proszę o adres.

Pozdrawiam A&S

Jarek Zajączkowski
24-11-2012, 03:04
Nie czas na panikę Agnicha! Myślę, że potrzebne jest dla twojego legwana UVB - nic o tym nie piszesz, oraz zwiększenie wilgotności w terrarium - do 90%. Czerwony czubek języka pojawia się prawdopodobnie jako wynik szęstego i długotrwałego trzymania otwartego pyszczka i wysuszenie błony śluzowej (np w nocy podczas snu). Może się to dziać na skutek osłabienia funkcjomowania mięśni żuchwy. Podaj mu raz wygodniu kilka kropel (3-5) bezsmakowego tranu wprost do pyszczka.

Jarek Zajączkowski
24-11-2012, 03:10
Podstawowe objawy MBD
1. miękki - uginający się przy ucisku nos
2. miękka szczęka górna uginająca sie przu badaniu
3. zmiany kształtu kości długich kończyn
4. skrzywienia ogona
5. załamanie kręgosłupa w odcinku lędżwiowym
6. zmiana stosunku Ca:P w surowicy krwi z 2:1 na 1:1 i niżej

Rysiek
24-11-2012, 03:35
Jak Pan to zauważył, dr.Jarku ?! Niesamowite. Wpatruję się właśnie w to zdjęcie. Z przodu, przy krawędzi dolnej szczęki widać dziąsło, język jest w głębi ( nad punktem odbitego światła). Ogólnie ciemno w pyszczku. Tak ta fotka wychodzi na moim monitorze. Dobrze, że jeśli to MBD, wykryte jest u młodego legwana ( widać ze zdjecia, że nie staruszek ) i można szybko działać. ak850, fajnie to określiła - dr.Jarek czuwa ;-). Pozdrówko! Rysiek

Jarek Zajączkowski
24-11-2012, 06:45
Czerwona strzałka!

ANd
24-11-2012, 07:19
ON NIE SPIEWA,ON WLASNIE BEKA:p

Rysiek
24-11-2012, 10:46
Język Gucia 2 lata temu...

Agnicha
24-11-2012, 15:22
Witam !

A wiec w moim przypadku , to rzeczywiście może być spowodowane zbyt małym nawilżeniem powietrza :(( , zajęłąm sie już tym oczywiście i zamówiłam( przez internet więc będę musiała poczekać kilka dni na instalację) "Fogger" generator pary wodnej (podobno zwiększa poziom wilgotności w terrarium do 100%).Jeśli chodzi o promienie UVB w terra mam Repti-Glo 5.0 , czy w leczeniu pomoże zmiana na Repti-glo 8.0 ?Tran kupiłam , leg nie był zachwycony ale jakoś go przełknął ;)

Dziękuję za zainterseowanie i pomoc .

Serdecznie pozdrawiam.

A&S

Rysiek
25-11-2012, 02:47
Widziałem to ustrojstwo ( Fogger ) na giełdzie w Świętochłowicach i też mi się podobało. Również zamierzam to kupić ;-) Pozdrówko! Rysiek

xKubax
25-11-2012, 04:48
ja czegos nie rozumiem :(
Legwan ma dostep do UV , wapno dostaje , witaminy
jak to jest mozliwe ze sa poczatki MBD ?!?! wydawalo mi sie ze jak sie zadba o te niezbedne rzeczy to mozemy spac spokojnie !
a tu nici z tego , nawet po zapewnieniu legwanowi dostepu do tego wszystkiego nie mozemy byc spokojni ?!

Pozdrawiam ! Kuba

ps. ja na tym zdjeciu tez nic nie widze

Rysiek
25-11-2012, 05:05
Nie tylko wapń, UV i witaminy mają znaczenie. Ważną rolę odgrywa dieta. Zaburzenia w przyswajaniu wapnia powodują szczawiany, a dużo owoców w diecie zamiast liści wpływa również niekorzystnie. Na ogół owoce mają zły stosunek Ca:P. Niestety w miejscu zaznaczonym strzałką widzę u siebie ciemną pustkę:-( Po prostu nie widać koncówki języka, która powinna być we wskazanym miejscu. Poprosiłem Agnieszkę o fotkę na priva . xKubax, jeśli dr.Jarek widzi to wskazane miejsce i pisze , że to początki MBD to tak jest ;-) Pozdrówko! Rysiek

xKubax
25-11-2012, 05:13
ale ja nie podwarzam tego ze tak nie jest , absolutnie :))
tylko wydawalo mi sie ze jak legwan bedzie mial dostep do UV , wapnia i witamin to mozna spac spokojnie.... ale sie pomylilem , dzieki za wyjasnienie
(niestety rowniez widze ciemna pustke)

Pozdrawiam ! Kuba

Rysiek
25-11-2012, 11:28
Otrzymałem zdjęcie "rozjaśnione" od Agnieszki i dopiero tu widzę język . Faktycznie końcówka jest czerwona, odcinająca się od reszty języka. Pozdrówko! Rysiek
Ps. Daję ją jeszcze raz w załączniku.

Jacku
25-11-2012, 11:31
zerknij też na fotki na priva
Pozdrawiam

Saurus
29-11-2012, 01:03
ekhm Agnicha powiedziala ze fogger zwiekasza wilgonosc do 100% a 100% to chyba po prostu woda...moze sie myle co o tym myslicie?

Saurus
29-11-2012, 01:04
aha a gdzie zamowilas bo np na allegro nie moge znalezc pod nazwa fogger i ile kosztowal?czy to bezpieczne dla lega?

meg11
29-11-2012, 01:08
luknij tutaj:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=34&i=2162&t=2162

42d3e78f26a4b20d412==