PDA

Zobacz pełną wersję : Temat zza łez, Maluch nie żyje



KORSAKOW
24-11-2012, 09:12
Przed godziną znalazłem na podłodze terra, zwłoki Malucha z Giełdy co gosze, zabiła go Żaba (mój większy legwan), Nic nie wskazywało na możliwość takiego zakończenia, W terra Zbudowałem ściankę działową z mocnej siatki, do teraz nie wiem jak Żaba ją sforsowała (1cm szpary na 60cm Legwana?) Maluch był coraz lepeij zaaklimatyzowany, sam jadł, przechodził pirwszą wylinkę, W każdym bądz razie chyba pójde się upić, na prawde dół straszny, to w dodatku tak jakby traciło się dwa ulubione zwierzaki na raz bo teraz nie moge patrzeć na Żabe nie pamiętając widoku Mlucha leżącego do góry łapkami... wiem że to nie jego wina, ale naprawde mi ciężko

P.S jutro mam urodziny ;-( wszystkiego najlepszego KORSAKOW

STIW
24-11-2012, 10:03
wszystkiego najlepszego z okazji urodzin !!! przykra sprawa z tym maluchem :( trzymaj sie

Kozub
24-11-2012, 10:43
wszytkiego naj.... szkoda malego wrrr teraz to ja mam dylema bo zastanawialem sienad 2 leiem a tu ...... nie chcial bym takiego rosczarowania jednym slowem wspolczuje :((

Rysiek
24-11-2012, 10:56
Korsakow teraz to czytam i jestem w szoku ! Moja żona w tej chwili obok mnie też, bo jej opowiadałem o tym maleństwie. :-(::::: Szkoda ! Jeśli chcesz się spotkać i o tym pogadać to Alicja planuje jakieś spotkanie. Czekaj na jej sygnał. Współczuję Ci, bo to był wyjątkowy maluch. Pozdrówko ! Rysiek

KORSAKOW
24-11-2012, 11:05
dzięki Rysiu, Na razie wiesz, szkliste oczy i łamiący się głos, ale nie wiem czy nie zadzwonie do Brachaczka i nie spytam czy maluch nie miał rodzeństwa, tyle tylko że teraz na 100% dostał by osobne terra (chociaż dalej nie wiem jak Żaba przeszła obok ścianki, to fizycznie niemożliwe! ) Strasznie liczyłem na to że będe mógł obserwowaś rozwój takiego malca niemal od jajeczka, tylko teraz na 100% skonsultuje się z kimś kto łączył dwa legwany w 1 terra, Powiem ci szczerze że dla mnie to szok, terytorializm terrytorializmem, ale nie sądziłem że Żaba (w końcu to też młodziak, a nie 2 letni samiec rządzony hormonami) będzie zdolny do czegoś takiego. Zastanawiam się czy połączenie dwóch legwanów z jednoczesnym przeniesieniem ich do nowego terra nie byłoby lepszym pomysłem, wtedy żaden z nich (a zwłaszcza chodzi mi o Żabe) nie bedzie sobie rościł praw do terytorium, chociaż?

Rysiu kto ma więcej niz jednego Legwana w domu? z forumowiczów?

Rysiek
24-11-2012, 11:25
Dwa legwany z tego co wiem mają: Jacku, ak850, miał dr.Robert, były również inne osoby. Jeśli interesuje Cię duża samica ( za darmo, ale są warunki ) i jeśli masz możliwość stworzyć jej odpowiednie warunki napisz na priva - baswis@wp.pl Jeszcze raz - szkoda mi go ! Rysiek
Ps. Nie mam od wczoraj gg .

xKubax
24-11-2012, 11:51
Bardzo Ci wspolczuje :(((
sam niedawno kupilem podobnego malucha i domyslam sie ze widok musialbyc szokujacy :(((

ps. wiem ze zyczenia urodzinowe nie poprawia Ci humoru , ale mimo wszystko - wszystkiego najlepszego z okazji jutrzejszych urodzin !

Pozdrawiam ! Kuba

ak850
24-11-2012, 12:48
Smucę się razem z Tobą.Ja mam dwa legwany.Samica ma 2,5 roku ,a samiec 1,5 roku.Samca dokupiłam po roku , był bardzo malutki .Teraz jest większy od samicy.Żyją w zgodzie.Wysłałam Ryskowi zdjęcia maluchów na maila.Podaj maila albo gg skontaktuje się z Tobą.Jeszcze raz bardzo współczuję. :( .Trzymaj się .ANia

Dorota
24-11-2012, 13:20
Bardzo Ci wspolczuje , maluszek byl super , smutne jest to co sie stalo ale nie mozesz byc zly na Żabe poprostu zadzialalo "prawo buszu" :(


Wszystkiego najlepszego w urodzinki:)

Marblo
24-11-2012, 15:41
Bardzo mi przykro szkoda malucha. I naprawde szczere i najlepsze zyczenia urodzinowe.

Agnicha
24-11-2012, 15:51
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((((((((((((((((((((((((((((((((((


A&S


Ps:Wszystkiego naj z okazji urodzin ...

Remus
24-11-2012, 16:19
Przykra sprawa.Bardzo współczuję bo maluszek był świetny.Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.Głowa do góry.

Tomy
24-11-2012, 19:57
ehh az mi sie dziwnie zrobilo choc go tylko na zdjeciach widzialem :((((
wspolczuje stary z calego serducha najlepszego z okazji urodzin ...

Papec7
25-11-2012, 03:57
przykro mi spowodu malucha, ale i tak wszystkego najlepszego z okazji urodzin

Marcin S-c
25-11-2012, 07:10
widocznie tak musiało być, walki o terytorium to wśród zwierząt bardzo nieprzyjemna sprawa. Ja też hoduję dwa legi w jednym terra i czasami widzę , że się nie zgadzają (podejrzewam, że to dwa samce) ale to są sporadyczne zachowania, z reguły się tolerują, razem śpią itd tylko przy misce czasami apetyt odbiera im "rozum". głowa do góry!!

wszystkiego naj... z okazji urodzin

ps. jeśli moge pomóc w sprawie "wieloosobowej" obsady terra to zapraszam
GG 3323526

gadzina_77
25-11-2012, 11:51
Tak mi przykro :-(( Maluch byl kochany, wspolczuje.

Fatman
29-11-2012, 06:03
Ode mnie tez najlepszego Korsakow.... Nie chce mowic: "a nie mowilem..." bo to nie ma sensu. Napisz tylko skad wiesz, ze malego zabil Zaba? Scianka byla zniszczona?? Chodzi o to, ze moze niepotrzebnie oskarzasz swojego wiekszego lega.....

KORSAKOW
29-11-2012, 09:08
Nie musisz pisać bo ja wiem że to moja wina, A wiem na 99% że to sprawka Żaby bo jęsli legwanek był u mnie miesiąc, jadł, wypróżniał się i wyglądał na zdrowego to nie bardzo chce mi się wieżyć że ślady ząbków na ogonie malucha powstały po jego śmierci. A ścianka jest nietknięta, już ją rozmontowałem ale dalej nie wiem jak żaba ją przekroczyłą to kurcze niewykonalne!

42d3e78f26a4b20d412==