PDA

Zobacz pełną wersję : ja już nie wiem...



Medussa
24-11-2012, 12:16
Wieceie co? Ja już nie wiem co robić... :(
Zdecydowałam się na lega. Od pół roku studiuje wszystko na ten temat. W końcu odłożyłam kase i zaczęlam szukac terra. Na forum praktycznie nici. We wszystkich sklepach w Poznaniu spiewają za 100 - wys, 50x60 śiewają - ok. 1000 zł
Oferuje mi goś po swoim legu - terrarium. Ale to jest właściwie akwarium 120x40 - podłoga i 50 - wysokość. z tylną ścianą i delikatnym wystrojem - 600 zł. Ja już prawie z tego załamania byłabym w stanie sie zdecydować, ale przeciez to niskie - to raz. A dwa - to przeciez akwarium - nie ma aluminiowej siatki po bokach.
No i co teraz zrobić? Pomóżcie !!!!!

I druga sparawa. Wszyscy karmią swoje legi swierszczami. To w końcu dawać zywe mięcho czy nie ???

xKubax
24-11-2012, 12:29
no chyba nie wszyscy karmia swierszczami , bo np. ja NIE - i domyslam sie ze conajmniej polowa urzytkownikow tego forum tez nie :) ... swierszcze zatrzymuje dla swoich ptasznikow :D
a co do terrarium .. a myslalas o tym zeby zrobic samemu ?!
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=10579&t=10579

Pozdrawiam ! Kuba

Dorota
24-11-2012, 13:14
No tak , to terrarium to moje dzielo:) i polecam samemu zrobic domek dla swojego pupila. Troche wyobrazni , plyta OSB rece do pracy. napewno wtedy bedzie takie jak ty bedziesz chciala a nie standart ze sklepu. Ja zanim zabralam sie za prace przesiedzialam troche przed kompem , podgladalam terraria innych i duzo czytalam. Dzisiaj skonczylam budowe wodospadu do terrarium dziala super, jak go zamontuje zamieszcze zdjecia. Zycze powodzenia :)

Kozub
24-11-2012, 13:36
hej dorota a mogal bys opisac mi jak i z czego wykonalas wodospadzik:) bo terarium jest super ja tez koncze swoje
:) zaraz umieszcze zalacznik ale jest ono jeszcze w stanie "surowym" no i che jeszcze wodospad zrobic to byl bym wdzieczny
kozub@dlka.pl

KODZAK
24-11-2012, 13:38
może odwiedz szklarza ja widziałem ostatnio u siebie w Lublinie reklamę zakładu szklarskiego i było tam napisane akwaria i terraria na zamówienie.napewno dobry szklarz sie podejmie tylko ciekawe jaką cene krzyknie
pozdrawiam

Dorota
24-11-2012, 15:24
prosze bardzo :)Wodospad jest taki sobie , zrobilam go na bazie podstawy pod duzzza doniczke , okleilam ja kamykami , jako zaprawy posluzyl mi cement dekoracyjny firmy KREISEL. Jeszcze wody w nim nie ma bo musze podlaczyc pompke , jutro tym sie zajme. Nie powiem troszke wazy ale chyba nie tak duzo skoro bylam w stanie sama go tam umiescic. Misa ma 52 cm srednicy.

Rysiek
25-11-2012, 03:10
Dorotko, jesteś niesamowita ;-). Pięknie Ci to wyszło. Ciekawe jak będzie działać. Kozub, fajne terra, ale daj tam jeszcze trochę zieleni. Piszesz, ze to "surowe" terrarium, więc domyślam się, że masz roślinki na względzie ;-)
Co do terrarium robionego u szklarza na zamówienie, to niestety ceny są dość wysokie. Duże terrarium musi być wykonane z grubego szkła np. 5-6mm, a to kosztuje. Plusem jest to, że są praktycznie nieograniczone możliwości jeśli chodzi o kształt, a w sklepach terraria to raczej proste konstrukcje. Tańszym i praktycznym rozwiązaniem jest OSB, a tylko przód ze szkła . Pozdrówko! Rysiek
Ps. W załączniku moja fontanna z lawy wulkanicznej. Na tylnej ściance trzystopniowy wodospadzik+fontanna z dyszy pompki. To dość dobrze nawilża powietrze.

KRB
25-11-2012, 04:20
CZESC!!!
JA ZAMOWILEM U SZKLARZA SZKLO KOSZTOWALO 520 PLN A KLEILEM SAM (NIE JEST TO TAKIE TRUDNE) I WSZYSTKO WYSZLO ZA 600PLN A WYMIARY: 140*50*150

KRB
25-11-2012, 04:38
POMYLILEM ZDJECIA MIALO BYC TO ;)))

meg11
25-11-2012, 06:51
dorosłego legwana chcesz trzymać w tej głębokości terra?:>
50cm? przecież on nawet przekręcić się nie będzie w nim mógł:(

Dorota
25-11-2012, 07:49
Etam zaraz niesamowita , poprostu lubie takie nie babskie prace:) A wodospad dziala i to calkiem dobrze , woda splywa cichutko a na dokladke w wodospadzie zamontowalam fogger , mgielka sie fajnie rozchodzi:)

KRB
25-11-2012, 11:14
A KTO POWIEDZIAL ZE TO JUZ OSTATNI DOMEK MOJEGO LEGA?????;) POZDRAWIAM.

meg11
25-11-2012, 11:22
nio, mam taką nadzieję, że nie ostatni;)

Jacku
25-11-2012, 11:23
całkiem , całkiem ... niezła chatka :)))
Pozdrawiam:)

KRB
25-11-2012, 11:23
NIE OSTATNI DOMEK I MOZE NIE OSTATNI LEGWAN ??? KTO WIE???

Medussa
25-11-2012, 23:24
Wiecie co? Jesteście niesamowici !!! Pierwszy raz widzę forum, w którym w ciągu jednego wieczora pomogło mi 6 ludzisków ! :)
Dzięki serdeczne. Przekonaliście mnie, że warto walczyć o legusia w chatce :)
I jednak będe sama kombinowac z terrarium. Teraz zaczynam intensywną obserwację Waszych fotek terra :)
Może jestem blondynka, ale radzę sobie w każdej sytuacji :)
Jeszcze raz dzięki !!
P.S. No chyba, ze ktoś po rozsądnej cenie chce sie pozbyć terra po swoim małym, który już z niego wtrósł. Ja potrzebuje tymaczasowy domek - ok. 200-250 litrów...

Pavtik
26-11-2012, 17:02
no to ja tez dorzuce fotke, czeka mnie jeszcze sporo pracy, ale mysle ze efekt koncowy bedzie niezly :)

Medussa
27-11-2012, 00:17
Dzięki Wam wszystkim!!!
Faktycznie - robię terra sama. Mam już obliczenia. Wymiary będa 100/50/60 - mam nadzieję, że dla mojego maleństwa wystarczy. Jak bede miała gotowe, do fotki oczywiści wrzucę na forum :)
No, chyba, ze sie wcześniej bede musiała odezwac z powodu narastających problemów technicznych...hi, hi, hi...
Pozdrówka dla wszystkich !!

42d3e78f26a4b20d412==