PDA

Zobacz pełną wersję : WYMIARY LEGOW:)



Tomy
26-11-2012, 16:48
wpisujcie wiek i wymiary legow tylko nie sciemniajcie:D mam zamiar zrobic baze danych aktualizacja co miesiac na mail albo gadu gadu zeby kazdy mogl porownac jak jego leg rosnie, u jednego szybciej albo wolniej wtedy mozna sie skosnultowac z ta osoba co podaje i jakie warunki ma w terra ze rosnie szybciej :)) tak mi wpadlo do glowy co z tego bedzie zalezy od was:)

dr Robert
26-11-2012, 19:30
Problem polega na tym, że szybciej nie znaczy lepiej i zdrowiej. Legwany na mięsie rosną bardzo szybko i bardzo szybko umierają. Miałem znajomego który legwana karmił głównie wołowiną, po dwóch latach osiągnął rozmiary do jakich mój samiec dorósł po sześciu. Tylko kiedy mój miał sześć lat jego legwan nie żył już od ponad 3 lat.

Pavtik
27-11-2012, 04:37
witam
swoja legwanice karmie tylko pokarmem roslinnym, mam ja w tej chwili 13 miesiecy, wymiar 130 cm

Tomy
27-11-2012, 05:08
nie chce robic tego zestawienia w celu wyscigu komu szybciej legwan rosnie i mam nadzieje ze nikt wolowina nie karmi !!!chodzi o to ze jak ktos ma lega tak jak ja 4 miesiace to bedzie mogl sprawdzic czy jego wzrost jest normalny taki jak u kogos innego w tabelce bedzie zdjecie lega i terra opis pozywienia witamin jakie podaje itd.

Papec7
27-11-2012, 05:45
moj legwan gdy go kupilem miał 24 cm sierpien 2002 dziś po 17 miesiącach ma 96 cm przez ok rok dostawal raz na 2 miesiace jednego badz dwa swierszcze teraz tylko zielenina

bizon
27-11-2012, 08:43
chyba ciężko bedzie zrobić jakies normy gdyż poza jedzeniem wpływ na wzrost wydają się mieć warunki bytowania lega ( wielkość terra, oświtlenie, temp, przebywanie na słońcu, zmienność tych warunków z uwagi na porę roku) to wszystko może mieć wpływ oczywiście poza dietą ale to już było wałkowane 100 razy. Niemniej jednak mój leg około 2,5 roku około 120 cm.

Yeter
27-11-2012, 13:17
Eh, a mój leg jest miniaturka z powodu nieprawidłowych warunków u pierwszego właściciela, kiedyś ktoś to fajnie określił że stracił swoje 5 minut i teraz rośnie wolniej :(((( ale i tak go lubie bo to mój smok :p Ma 80 cm, jest u mnie około 2 lat stracił dużo ogona jeszcze zanim go dostałem bo nie ma takiego fajnego "bicza" :(( ale powoli mu odrasta :))

Dorota
27-11-2012, 15:24
Ja mam mojego legusia od grudnia 2002r , mial wtedy 35cm a teraz 70cm , brakuje mu niestety ciemego konca ogona ( ok 5cm) ktory byl suchy jak lega kupowalam:(

KODZAK
28-11-2012, 09:18
ja mam swojego od lipca 2003 kupiłem go jak miał 36cm teraz ma 53cm jest w terra 90x70x55, jedzonko to oczywiście zielenika,owoce i warzywa oprócz tego dostaje ok raz w miesiącu świerszcza. witaminki firmy sera, wibowit i vitrum calcium+vitaminum D3. świetlówka uva i uvb reptilight +żarówka 60W
(fotka troszke nie aktualna ale innej nie mam wtedy miał 49 cm)

meg11
28-11-2012, 09:21
daruj sobie te świerszcze..

Fatman
29-11-2012, 05:54
Co nic nam nie mowi o wieku tej legwanicy :))))))

Fatman
29-11-2012, 05:56
Oprocz tego duzy wplyw maja rowniez choroby, przebyte operacje itd.

Pavtik
29-11-2012, 06:22
kupilem ja w grudniu 2002 miala wtedy 28 cm, niestety nie mam pojecia w jakim wieku wtedy byla

Darius
29-11-2012, 06:54
No to też dorzucę swoje dane. Mój leg ma ok 80cm. i jest u mnie dwa lata jak go kupiłem miał około 30cm. Już od dawna wydawało mi się że to ciut mało ale leg wygląda bardzo dobrze wciąż ma żywe zielone kolorki. O dietę dbam aby mu ją urozmaicać(wit +wapno) temp. także od początku ok i uv także. Mięska nigdy mu nie dawałem i nie zamierzam. Kupując sprzedawca powiedział że ma około pół roku choć nie do końca mu wierzę.Dieta w sklepie nie była odpowiednia i może to właśnie ona go przychamowała jak był mały . Co prawda stracił parę cm. ogona (Jak go kupiłem to miał już martwicę) ale nie za dużo. Przez ten czas nigdy nie chorował.
No to by było tylę
P.S. może trafiłem na jakiegoś karzełka?

Tylik
12-12-2012, 08:41
Ja mam swojego lega (Leon'a :-) ) od 13 maja 2003 roku i jak go kupowałem to miałe coś ok.40 cm długości a teraz ma nie cały jeszcze 1 rok i ma 79 cm długości...
Terrarium ma narazie o wymiarach 60cm długości, 30 cm głębokości i 40 wysokości ale w następnym tygodniu zamawiam mu nowe o wymiarach 128 długości, 50 głębokości i 150 cm wysokości :-D bo te co teraz ma jest już trochę za małe (więc będzie wolne terra te stare jak mu kupię nowe i kolejna w hodowli będzie jakaś jaczurka :-) ) Dietę ma dobra bo raz na tydzień lub półtora tygodnia dostaje noworodka mysiego (Młodym legwanom daje sie wołowine raz na tydzień :-) )

Pozdro.
Tylik

Remus
12-12-2012, 09:02
Tylik Ty to chyba dużo o legach nie wiesz :((Po pierwsze odpuść te noworodki mysie.A po drugie to jeżeli już robisz większe terra to 50cm(głębokość) jest moim zdaniem za malo!!!!Ktoś Ci głupot nagadał o tej wołowinie!!!!

meg11
12-12-2012, 09:13
kur* człowieku co Ty piszesz za bzdury.. !!!
jakie noworodki, jaka wołowina, przejdź się na bazarek i kup legowi zieleninkę, no i przede wszystkim poczytaj opis gatunku, bo naprawde mało wiesz, skoro piszesz takie rzeczy, a tym bardziej jeśli je praktykujesz na biednym legwanku ! ! !

kolejna sprawa, głębokość Twojego tarrarium 30cm (gratuluję pomysłu), piszesz że zmieniasz na nowe większe 50cm.. myśle, że to jednak też za mało, legwan niedługo sie nie będzie mógł przekręcić :(

i jeszcze jedno, poczytaj lepiej jak najwięcej rzeczy na temat legwana zielonego, bo mało wiesz.. a nie już się szykujesz do kupna nowego innego jaszczura (!!!)

słów mi brak.. :/

ale to tylko moje skromne zdanie :)

Remus
12-12-2012, 09:23
Ohohohoho a już myślałem że nasza pani moderator będzie mi jechała za to że jade małoletniemu hodowcy :)).A tu jednak niespodzianka.Dziękuje pani moderator za poparcie ;))hihihi

Tylik
12-12-2012, 09:33
Noworodków to ja nie daję tylko...daje także oprócz miesa raz na tydzień lyb dwa larwy mącznika młynarka i świerszcze a o zieleninie poprostu nie napisałem ale daje ją w największych ilościach od mięsa itd bo najwięcej powinno byc zieleninyw diecie legwanów, a co do poczytania o legwanach zielonych to mam książke cała poświęcona im,hodowli ich, jak je karmić, warunki itd...chcesz to dam ci nawet nazwę i autora tej ksiązki proszę bardzo. Autor Witold Borkowski - Legwan Zielony potomek smoków książka była kupowana nie w żadnej jakiejś tam zasr.... księgarni tylko w najlepiej w całej Wawie zaopatrzonym sklepie zoologicznym (nie mówie o Kakadu - bo w wawie we wszystkich Kakadu oprócz tego na bemowie bo tam jeszcze nie byłem jest poprostu wielkie gówno !!! A co do terrarium nowego i jego głębokości to nie mówie że już te nowe które mam zamówić kupić to ma mu starczyć na parte lat albo do końca życia - bo bym się bardzo mylił ! Terrarium jeszcze będe napewno zmieniał chociaż ze 3,4 razy nie licząc tego które teraz bede kupował

meg11
12-12-2012, 09:40
witam ponownie,
skoro jesteś tak bardzo kasiasty, to proszę bardzo kupuj legwanowi nowe terraria choćby co miesiąc..
mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że legwan to żywe stworzenie, które czuje.. a kiedy jest mu źle to cierpi, z tą tylko różnicą że nie potrafi tego słowami powiedzieć..

jakich ciekawych rzeczy się od Ciebie dowiaduję: noworodki, świerszcze, mączniaki.. hehe.. poczekaj trochę to zobaczysz jak inni zareagują.. ;)

daruj sobie te przysmaki i podawaj legwanowi zieleninkę, napewno lepiej na tym wyjdzie..

Papec7
12-12-2012, 09:50
ciekawe jak bys ty sie czul jakby mama ci dawala do obiadu sterydy, bo tak na legwana dziala mieso (to go zabija a tym bardziej w takich ilosciach ) skoncz z tym i dawaj mu sama zieleninke !!!

Tylik
12-12-2012, 10:23
...sorki ale nie do końca jarze SAMĄ zieleninke ?!? nic żadnego wołowiny czy tym podobne ??

Remus
12-12-2012, 10:27
NIC!!!!!!Ewentualnie raz na pare misięcy możesz dać mu świerszcza.A jedna książeczka kolego to nie wystarczy żebyś był doświadczonym hodowcą.Ja sporo takich książek przeczytałem i nadal czytam z różnych źródeł.A jeżeli czegoś nie wiem to pytam na forum.

Rysiek
12-12-2012, 10:40
Możesz spokojnie podawać SAMĄ zieleninę, ewentualnie teraz w okresie zimowym, gdy nie ma roślin łąkowych gotowane jajko raz na 3-4 tygodnie. Niektóre źródła podają, że białko zwierzęce można podawać w niewielkich ilościach ciężarnym samicom i młodym (mysie noworodki, świerszcze, szarańczaki) . Ja mam 4,5 letniego legwana, który od prawie 4 lat nie zna smaku mięska, a jest zdrowy i duży. Twój legwan powinien dostawać nawet w 80% wyłącznie liście, a uzupełnieniem diety są kiełki, warzywa i owoce. Jeśli chcesz mieć zdrowego legwana zrezygnuj całkowicie z mięsa. Wołowinę zostaw sobie ;-) Pozdrówko! Rysiek
Ps. Ze szczawianów ( szczaw, szpinak, rabarbar, sałata) i kapustnych również zrezygnuj lub tylko w niewielkich ilościach w trudnym zimowym okresie. Teraz liście rzodkiewki, fasolki, ziółka, kiełki oraz dodatek warzyw i owoców. Czytaj forum.

Tomy
12-12-2012, 17:47
no to tak :)))

sluchaj chlopcze mlody jestes i malo wiesz szkoda zwierzaka meczyc kup sobie chomika albo cos bo legwan nie dla ciebie jak widze zdechnie ci po 3-4 latach i bedziesz plakal wiec pomysl i sie zastanow czy masz jaszczura po to zeby byl czy po to zeby sie nim zajmowac i dbac o niego a ty go po prostu powoli usmiercasz
takie moje zdanie ....
ps. jezeli w wieku 9 lat juz jestes terrarysta no to powodzenia kto za ciebie zolwia karmil mama?

Tylik
13-12-2012, 03:47
Wesz mi tu już nie pierd... głupot Tomy !!! Młody to ja nie jestem, nie mam 6 czy 8 latek jak jakiś gówniarz który ma niby zwierzęta swoje w domu a się nimi opiekuje stara lub starszy brat !!!
Chyba nie kupowałem zwierząt sobie po to żeby stały sobie na półce i nic inego !!! A co do zajmowania i dbania o nie to właśnie najwięcej czasu poświęcam moim zwierzętom w ciągu dnia nawet więcej niż samej szkole....co do żółwi to sam się nimi zajmowałem i nadal się zajmuje i sam je w wieku 9 lat karmiłem żaden problem dawać im z ręki do pyszczków rybę, sałatę,gamarusy czy raz na dwa tygodnie chrząstki z mięsa kurczaka

Tomy
13-12-2012, 05:50
wiesz co tylik jakbym mial te marne 15 lat to uwazalbym do kogo pisze bo pierdol** to sobie to brata mozesz mowic i jak mowisz ze poswiecasz tyle czasu to czemu nie zrobisz porzadnego terrarium tylko jakas budke ma twoj leg i i nie zaczniesz normalnie go karmic przeczytales jedna ksiazeczke i sie stawiasz i stroisz fochy pomysl bo troche za mlody jestes zeby sie tu stawiac.

Remus
13-12-2012, 06:28
Tomy ma rację!!!Jesteś tu od niedawna,napisałeś trzy posty na krzyż,a już cwaniakujesz!!!!Zebyś chcociaż znał się na legach to mógłbyś pokozaczyć,a ty prawie nie masz pojęcia o hodowli.Zachowuj sie normalnie to zawsze ktoś ci pomoże.

Tylik
13-12-2012, 08:02
Chciałem dobrze ale wy odrazu do mnie wyskoczyliście...zamiast dać rade na spokojnie że lepiej dawać zielenine a nie żywy pokarm to wy odrazu wyskakujecie do mnie i sie nabijacie

meg11
13-12-2012, 08:22
Tylik, nikt się z Ciebie nie nabija..
poprostu, wskoczyłeś na forum nie wiadomo skąd i zacząłeś dokazywać..
poczytaj najpierw posty, dowiesz się czegoś i dopiero wdawaj sie w dyskusje..
nikt tu nie będzie na Ciebie najeżdżał, jeśli będziesz sie normalnie zachowywał..

opis legwana zielonego:
http://www.legwanzielony.com/

faq:
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1

+ tysiące tematów poruszonych na forum..

Miłej lektury życzę:)

Jacku
13-12-2012, 10:33
Czy taką dietę poleca Pan Borkowski w swojej ksiązce ?
Pozdrawiam.

Tylik
13-12-2012, 10:37
Tak.
A co do lekturki to dzięki meg11 będe miał co czytać :-)

Jacku
13-12-2012, 10:43
Wow, ale tu atmosfera, mam prośbę do starszych i doświadczonych legwaniarzy - dajmy szanse młodemu koledze ... jeszcze się wiele od Was nauczy pożytecznego. Ja też kiedyś byłem zielony jak moje legi, i to na tym forum prostowano moje skrzywienia :))) Tylik przeczytaj dokładnie FAQ i opis (też mam żółwie ;))) ) Zobacz szczególnie pkt 13 i 29 FAQ. A przekonasz się, że - będzie wszystko ok :)))
Pozdrawiam :)

Rysiek
13-12-2012, 10:44
Mam nadzieję, że sytuacja się wyjaśniła i zapanuje spokój ;-) Tylik, nie zrażaj się, czytaj i wyciągaj wnioski z tego co Ci tu ludzie radzą. O tym co dawać legwanowi pisałem wyżej, nie będę się powtarzał. Inni również napisali swoje zdanie, meg dała linki . Miłej i pożytecznej lektury. Rysiek

Tylik
13-12-2012, 11:09
Spoko. też już myślę że zapanuje spokój :-)

42d3e78f26a4b20d412==