PDA

Zobacz pełną wersję : postanawiam kupic jarzeniowke:>



ANd
27-11-2012, 10:24
a wiec uzbieralem 80zl na reptiglo 5.0 i mam zamiar ja kupic,bo cos widze ze u lega te wyrostki na grzbiecie jakies miekawe sa,wczesenij wydawalo mi sie ze sa twardsze a teraz widze ze jakies takie jak "slomki",a dotego jeden wyrostek sie cos przekrzywia na bok,ehhhh a myslalem ze sie bez tego obejdzie i bede mogl na slonce go wypuszczac,no ale chyba jutro pojde zamowic swietlowke:>/p.s. jak chce ktos do tego napisac,to prosze,a i pytanie,wasze legi maja twardy ten grzebien?

Rysiek
27-11-2012, 15:07
ANd świetlówka UV jest jak najbardziej potrzebna w terrarium. Dlaczego ? Poczytaj - http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=4. Może ją zastąpić Ultra Vitalux, ale inaczej się stosuje - http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=8 . Wyrostki i kolce są miękkie, natomiast nie powinna być miękka szczęka i nos legwana. Poczytaj - http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=10774&t=10754 . Innym objawem jest również gdy legwan chodzi tylko na uniesionych przednich łapach, a na tylnych nie dźwiga tułowia ( brzucha ) tylko ciągnie go po ziemi. Aby tego wszystkiego uniknąć trzeba zapewnić legwanowi UV, wapń, i to wszystko o czym już było wiele pisane na tym forum. Poczytaj jeszcze raz o diecie i warunkach w terrarium. Pozdrówko! Rysiek

KODZAK
28-11-2012, 08:55
And z tego co mi się wydaje to ty swojego legwana masz już kilka miesięcy i dopiero teraz zamierzasz kupić uvb ciekaw jestem jak to się ma do twojego starego postu http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=10374&t=10350 poświęciłem chwilke i go odnalazłem bo pamiętałem że pisałeś coś że masz starszego legwana, ciekawe czy to prawda o jego kolorystyce i kondycji bez uvb
powodzenia

ANd
28-11-2012, 09:42
kodzak ja nadal twierdzez e jest nadpobudliwy a mam lega od okolo13 miesiecy,,,,a co do,dzieki rysiu i nie nie chodzi na dwoch lapach pysk ma twardy i biega na 4 z wysoko podniesionym ogonem tylko kurde ten grzebien jest jakis dziwny,ale juz zamowilem swietlowke i w pn bedzie,bo mysle sobie a co tam,,,,,, ja nie korzystalem nigdy ze swietlowek bo go na slonce wypuszczalem, biegal po ogrodzie i nie marudzil;d ok pozdrowka dla wszystkich!!:*

Jacku
28-11-2012, 10:54
Kolce grzebienia mogą być powyginane na różne strony. Im większe kolce tym większe prawdopodobieństwo, że będą się przekrzywiać lub, że będą zagięte.
Pozdrawiam.

meg11
28-11-2012, 10:56
niom, prawda;)
moja ma kolce powyginane od leżenia w zbyt niskiej półce, już w niej nie leży, ale kolce już proste nie będą:/

ANd
28-11-2012, 14:41
aaaaaaaaa no to wielkie dzieki,wlasnie u mojego ten najwiekszy sie cos przekrzywia ja mu staram sie nastawic elegancko a tu nici hehe,no to dobrze ze mnie poinformowaliscie;dp.s. no to bedzie zyl,,,,,

Jacku
28-11-2012, 15:10
ANd nic mu nie nastawiaj !
Pozdrawiam

Fatman
29-11-2012, 05:51
And wytlumacz mi jak w zimie wypuszczasz lega na slonce. Latem to sie zgodze. Moj leg latem caly dzien spedza na sloncu, ale w zimie.....

KORSAKOW
29-11-2012, 10:35
w literturze anglojęzycznej, ielkotronie czytałem opisy legwanó hodowanych bez sztucznego uv, ponoć najważniejsze jest wtedy zachoanie idealnych proporci Ca - P no i naturalne uv ;-)

Rysiek
30-11-2012, 02:19
W naszym klimacie naturalnego UV niezbyt wiele :-( Zachować dobre proporcje Ca-P? Nie jest to takie proste :-) Pozdrówko! Rysiek

Beata_U
02-12-2012, 16:41
To prawda, nasz klimat pozwala na kapiele sloneczne tylko przez kilka miesiecy w roku. A to zdecydowanie za malo. U mnie zawsze jest uv-ka, choc latem faktycznie ja wylaczam, bo leg calymi dniami siedzi w wolierze na balkonie.

ANd
04-12-2012, 11:11
ok kupilem jarzeniowe a ten dran zrobil sie jeszcze bardziej ruchliwy no i jakis glupi odcien czerwieni musie pojawia,kurcze:(

Beata_U
04-12-2012, 12:00
To normalne, ze stal sie ruchliwszy. Tak dziala na niego uv. Ale to chyab dobrze, ruchliwy=zdrowy :-)

ANd
05-12-2012, 14:55
tak ale on byl ruchliwy nawet bardzo a teraz przypomnialo mu sie jak mozna ugryźć
>:|[

42d3e78f26a4b20d412==