PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż i żółw razem?



ufo85
12-01-2013, 07:40
Mam do Was pytanko! Musze je zadać tu poniewaz to jest pośrodku forum dla węży i żółwi!! A więc czy można trzymać w JEDNYM terra węża zbożowego i jakiegoś żółwia lądowego??? (stepowy albo grecki). Ponieważ chciałbym dokupić sobie żółwia i nie wiem czy mogąbyć razem trzymane? czy sobie nie będą przeszkadzać? Na drugie terra raczej nie ma szans! ( za mało miejsca w pokoju). A terrarium w którym gady by były trzymane to 90x60x60cm!! Proszę o jak najwięcej odpowiedzi i podpowiedzi!! Z góry dzienx!!!

hatiras
12-01-2013, 07:42
Wy ludzie naprawdę nie macie wyobrazni...
Nie możesz...
hatiras

roko
12-01-2013, 08:35
heh jeżeli żółw ma służyć jako pokarm to czemu nie a tak to nie ma mowy:) no chyba że przedzielisz terra na poł ale to wtedy może mieć za mało miejsca wąż
pozdro!

Jasiu_B
12-01-2013, 09:18
szczerze watpie zeby waz zbozowy byl zainteresowany zolwiem ladowym jako posilkiem....ale i tak uwazam ze to idiotyczny pomysl

ufo85
12-01-2013, 10:15
W zoologiku widziałem dorosłą zbożówkę z młodym stepowcem i nic się nie działo. Wiem że to zoologik i mało miejsca więc były trzymane razem (ale jeżeli nic się nie działo to czemu by nie)? A moja zbożóweczka jest jeszcze młoda apropos ma ok 75cm. wiec na razie na 100% nic by się nie stało. A pytanie było o tak bo się zastanawiam nad tym czy warto?! i tak dalej...

Jasiu_B
12-01-2013, 10:21
sklep zoologiczny to miejsce gdzie zwierzeta przebywaja przez krotki okres czasu, czesto tezwierzeta sa przestraaszone...to ze nic sie tam w sklepie nie dzialo to nic nie znaczy.....zolw moglby podgryzac weza(zolwiki czesto maja zwyczaj podgryzania wszystkiego co kolorowe z nudow:>) a waz moglby taranowac zowlia co by jeszcze nie bylo trakie straszne jak czas karmienia weza...gryzon pewnie probowalby podgrysc zolwoia co dla niego byloby bardzo stresujace..... odpusc sobie takiego rodzaju łączenia tymbardziej w takiej wielkosci terrarium....

Black
12-01-2013, 10:49
Nie mozesz! Moze sie nei zjedza, ale nie jest to naturalne polaczenie. Tym bardziej ze zolwie choruja bez objawowo co pozniej przenosi sie na innych lokatorow, ale jest zapozno na ratunek. Pisalem o tym juz kilka razy, zresztom wsumie to juz sie powtarzam za innymi. Chcesz to polacz, twoja sprawa, jesli nie polaczysz zrobisz jeszcze lepiej.

ufo85
12-01-2013, 11:45
ok dobra dzieki za odpowiedzi, nie bede ich trzymal razem jak juz kupie zolwia!! a dlatego te kupno sie w dlugim czasie odwlecze :(, ale bezpieczenstwo i wygoda zwierzakow najwazniejsze :)

OBMAB
12-01-2013, 15:20
he he
ja widziałem w sklepie zoologicznym żółwia greckiego razem z królikami ??
(zaraz! z czego tu się śmiać, przecierz to tragiczne:(((( buuuu)
p.s
możesz przedzielić terra jakąś półką np
______________
UUUUUUUUUUUUU I
UUUUUUUUUUUUU
UUUUUUUUUUUUU
UUUUUUUUUUUUU I
IUUUUUUUUUUUU
______________
UUUUUUUUUUUU
______________
P.S
kup ty se człowieku terra i będzie po kłopocie !
jak nie masz miejsca no nie myś o nabywaniu nowych zwierząt .
ja wole żeby zwierzaki miały jak największe miejsce a ja mogę spać w tym celu na podłodze !(i tak już na niej śpię:)

Atrax Robustus
12-01-2013, 17:58
Hodowla roznogatunkowa w jednym terrarium?.. i to w wypadku gadow? :/
To odpada po prostu.
A ja z kolei widzialem zoologa, w ktorym w jednym terrarium przebywal teczowy, zbozowka i zolw grecki... i zapewne porozdzielaliby je, gdyby mieli do czego.
Nie sugeruj sie sklepami zoologicznymi.
Poza tym pomysl, czy w srodowisku naturalnym weze koegzystuja z zolwiami? :/

42d3e78f26a4b20d412==