PDA

Zobacz pełną wersję : Nie je??



pucior
21-12-2012, 05:37
Mam mlodego legwana i cos wogle nie je mam go od niedawna jakis 1 tydzien i raz chyba tylko zjadł z 2 małe kawałeczki kapusty pekińskiej??? nie wiem co mu jest moze zacząć go jakos karmić przymusowo? PROSZE O POMOC

KORSAKOW
21-12-2012, 05:43
najpierw poczytaj faq! kapusta pekińska odpada, to szkodliwe świństwo, i daj legusiwi roche czasu na aklimatyzacje, dbaj o to by cały czas miał żarcie w misce, jak się upokoi to zacznie jeść, przymusowe karmienie to ostateczność ale jeszcze nie teraz. przejrzyj archiwum było już o tym ze 100 razy ;-)

Rysiek
21-12-2012, 06:03
Kapustne (ogólnie) nadają się w niewielkich ilościach dla dorosłych legwanów. Maluchowi daj liście rzodkiewki, posadź mu fasolkę, zrób kiełki. Potrzyj mu trochę marchewki z którą możesz wymieszać preparaty wapniowe i witaminowe. Niedługo pojawią się pierwsze rośliny łąkowe. W marcu znajdziesz pierwsze listki babki, mlecza. Ja nawet teraz mam spod sniegu zielone mlecze i babkę lancetowatą ( małe listki ). Zapewnij mu spokój, dostęp do jedzenia i wody. Daj mu trochę czasu. Pozdrówko! Rysiek

pasiu
21-12-2012, 16:03
stary miłem ten sam problem przed wczoraj, ale dalem mu na telerzyku tyle pierdól ile mogło się dac tylko nie mieszałem tego, a on sobie tylko upatrzył marchewke,(oczywiscie nic nie mogło mu w pokoju przeszkadzać). poczekaj, jak sie zaaklimatyzuje to git będzie. Powodzenia.

Pasiu i Uriel

pucior
21-12-2012, 16:19
a tą marchewke czeba zetrzec ale ugotować czy taką surowa?

Kenias
22-12-2012, 01:58
Chyba normalne że trzeba utrzeć.....FAQ się kłania :) lub opcja szukaj i po problemie.

Tony
23-12-2012, 03:15
mam to samo moj leg mam go okolo 2 tyg. je prawie sama marchewke i pomarancze,mam pytanie moge mu dawac duzo pomaranczy???

pucior
23-12-2012, 13:30
zaczoł jeść marchewke i zjadł kawałeczek szczypiorku ;] mam nadzieje ze sie zaczyna przyzwyczajać i zaczne normlanie jeść bo jak narazie to je sama marchewke ;]

Kenias
23-12-2012, 15:30
A podałeś mu coś innego niż marchewka ??

pucior
24-12-2012, 06:59
tak dawalem mu starte jabko,banana,szczypiorek, rzezuche, kiwi, grejfruta, pomarancza ...

Macha
24-12-2012, 07:21
Postaraj się dawać mu więcej zieleniny:) Często nowo kupione legi jedzą na początku marchew i jabłko chyba dlatego, że w sklepach głównie to dostają:( Mój też na początku jadł marchewkę i jabłko, a teraz prawie ich nie rusza, woli listki:)

Pozdrawiam Magda

KORSAKOW
24-12-2012, 14:07
moi drodzi dajcie sobie spokój z bananami, kiwi, jabłkami itp... idzcie do warzywnika i poproście o pęczek świerzej rzodkiewki, to czerowne zjedzcie sami (np: z twarożkiem) a zielone dajcie legusiom, to jest jedzonko które powinny dostawać, a nie bannany, z innych rzezy dostępnych w zimie koperek, pietrucha, liście kalarepy, więcej zielonego, a na legwany niejadki jest jescze jeden sposób, zwiększenie intensywności oświetlenia, jeśli dla legusia jest ciut za ciemno w terra to on nie ruszy żarcia bo "wieczorem się nie je" :-) spróbujcie to naprawde działa z mojego żarłocznego lega, niejadka potrafi zrobić słabszy o 25W Promiennik ;-)

Więcej światła, więcej zieleniny

reconnect
20-01-2013, 08:22
moj legwanik jest u mnie 3 dni jeszcze nic nie jadł, nie pił, tez sie nie załatwiał... jestem jeszcze cierpliwy i mam nadziej ze woncu zgłodnieje, poniewaz jest juz coraz chudszy :/
ile czasu moze niejesc mlody legwanik po przeprowadzce do nowego mieszkana??

42d3e78f26a4b20d412==