PDA

Zobacz pełną wersję : odbieram dzisiaj legwana potrzebuje porady



locia
01-01-2013, 06:17
tak sie zlozylo ze dzisiaj odbieram legwana <jupi>:) tak sie ciesze tylko ze terraium bede mial jutro:( czy moge go do jutra przetrzymac np. w kartonie . Czy to jest dobry pomysł ? jak nie to w czym pomozcie i z gory dziekuje

pozdrawiam wszystkich milosnikow herpetologii

meg11
01-01-2013, 06:52
jak chcesz zeby legwan dostal zawalu serducha, to przetrzymaj go w tym kartonie do jutra:/

Darius
01-01-2013, 09:56
Trochę złą kolejność wybrałaś(eś) najpierw powinieneś mieć terra wszystko w nim przygotować sprawdzić czy temp i wilgotność ok no i wogóle a to trochę ci zajmnie i bedziesz musiał to robić z legiem w środku co na pewno go dodatkowo zestresuje bo musisz pamiętać że sama przeprowadzka będzie dla nieg już stresująca. Może dasz radę jescze chwilę poczekać i najpierw sprowadzić terra? Cała ta sytuacja może po prostu niekorzystnie wpłynąć na lega i możesz mieć większe kłopoty z oswojeniem. A co do tego kartonu to nie będzie on najlepszy no ale jak nie masz innej opcji no to cóż.

Rysiek
01-01-2013, 10:03
Jeśli ten legwan jest w terrarium w sklepie to możesz np. dać za niego zaliczkę, a odebrać gdy będzie gotowe terrarium. Darius Ci to opisał, taka powinna być kolejność. Spokojnym maluchom można by urządzić kącik z odpowiednim podłożem, konarem i jakimś źródłem ciepła ( nawet normalną żarówką), ale kto wie czy on jest spokojny . Może zaraz gdzieś zwieje za meble i dopiero będzie problem ? Jeśli możesz zrób tak, jak Ci radzimy. Powodzenia! Rysiek

locia
02-01-2013, 01:40
Moj legus spokojnie spedzil noc w kartonie mam taka nadzieje wieczór spedzil na rękach bylo mu chyba dobrze bo zasnal ( kobieta ktora hoduje legi w bydgoszczy poradzila mi zebym od malego jak najczesciej trzymal go na rekach) terrarium jest juz gotowe i wpelni wyposazone. Teraz legus lezy na korzeniu pod lampa temp 28 stopni wilgotnosc ok 70%.

Dzieki za odpowiedz na posta Pozdrawiam

xKubax
02-01-2013, 03:05
ludzie rozne rzeczy radza :( ja mam bardzo mlodego legwana od prawie 2 miesiecy - nie trzymam go na rekach - jedynie wtedy jak mi sam na nia wejdzie ...
Postepy juz widac - wczoraj po wlozeniu reki do terrarium ,sam z wlasnej nieprzymuszonej woli wdrapal mi sie na glowe :D (nie ukrywam ze jestem z tego powodu niezmiernie zadowolony:D:D:D:D)
Ja osobiscie polecam metode "NIC NA SILE" .... tak jak powiedzialem - ja juz widze efekty!
A tobie legwan wcale nie musial zasnac :( niestety , najprawdopodoniej zamkna oczy bo sie Ciebie bal , przewaznie tak sie zachowuja mlode legwany !
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=22
Ale zycze wytrwalosci i duzo cierpliwosci !

Pozdrawiam ! Kuba

FIfatrAFa
02-01-2013, 06:17
...w takim razie legwana tez odbierz JUTRO !

pozdrawiam

elefantao
02-01-2013, 10:17
D
A
R
E
M
N
I
E

Darius
02-01-2013, 13:50
28 st. pod promiennikiem to mało taka temp powinna panować ogólnie w terra a pod promiennikiem ciepła powinna wynosić ok. 36 st. Więc jeśli pod lampa ma tylko 28st. to w innych miejscach w terra jest jescze niższa. Powinieneś to skorygować jak najszybciej. Widzisz gdybyś to terra miał przed legiem a nie na odwrót to mógłbyś to naprawić i leg od początku byłby w komfortowych warunkach:)
Powodzenia w dalszej hodowli:)!!

bizon
03-01-2013, 09:04
Piszesz że legwan spedził wieczór na twoich rękach i zasnął. Mam nadzieje ze faktycznie jest tak spokojny i wszstko jest OK, ale z opisów wszystkich wynika że legwan po przywiezieniu jest zazwyczaj silnie zestresowany żeby nie powiedziec boi się wszytskiego. Powinien raczej uciec od ciebie w panice niż siedzieć spokojnie na rękach. Czy ejsteś pewna że jego kondycja jest w pożądku???

Marblo
04-01-2013, 15:42
Bywaly tez przypadki ze legwan po przywiezieniu ze sklepu byl w takim szoku ze po prostu nie byl w stanie nawet uciekac wydawal sie wtedy jakis taki oswojony i spokojny. Jednak to byl taki "falszywy" spokoj a po 2-3 dniach wszystko wracalo do normy ucieczki itp...

42d3e78f26a4b20d412==