PDA

Zobacz pełną wersję : Co Wy na to? ogrzewanie podloza



locia
02-01-2013, 01:52
Mam pomysl ale nie wiem czy dobry :)
Na dno terra ( dla legwana zielonego)klade plyte izolacyjna na niej rozkladam kabel grzewczy a na kabel na cala powierzchnie cienka plyte aluminiowa(plyta offsetowa) o zeszlifowanych brzegach i zagietych pod spód tak aby leg sie przypadkiem nie pokaleczyl i na to kilkucentymetrowa warstwe torfu . Temperatura jest w pelni odpowiednia zeby moja gadzina sie nie poparzyla i nie przegrzala.

Cene maty grzewczej jest wysoka ok 90 -100 zl i na razie nie stac mnie na nia

Czekam na odpowiedzi i z góry dziekuje

pozdrawiem

Papec7
02-01-2013, 02:01
tylko pamietaj zeby dobrze przymocowac kabel grzewczy nie moze on sie stykac ze soba bo to moze doprowadzic do zwarcia itp

KORSAKOW
02-01-2013, 10:16
powiem ci tak, pomysł moim zdanien nie najlepszy z kilku powodów

1. płyta ala ma świetną przewodność cieplną i idealnie wyrówna temperature na całej powierzchni podłogi (a gdzie gradacja temperatur?)

2. ogrzewanie podłogowe moim zdaniem w terrariach dla legwanó to nie za dobry pomysł, sam zrobiłem takie w swoim terra, ale uważam to za pomyłkę, a podeszłem do tego bardziej ambitnie niż ty bo zrobiłem ogrzwanie podłogowe (kabel, zaprawa do ogrzewnia podłogowego i kafekli ceramiczne 10cm*10cm + fugi z silkikonu). Jedyny plus to poprawa parowania wody z podłoża, innych korzyści nie zauważam, dużo roboty i kosztów, mało profitów, ale może inni mają odmienne zdanie

3. Lepiej ogrzewnie nocne rozwiązać promiennikiem ceramicznym ;-)

Maras1
10-01-2013, 08:39
ja ma ogrzewanie podłogowe i też stwierdzam że szkoda kasy lepiej zastosuj promiennik na noc np

42d3e78f26a4b20d412==