PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie



zaku
04-01-2013, 02:44
Mam pytanie czy terrarium z legwanem kolo komputera nie przeszkadza tzn nie będzie mu szkodziło ?? Komputer dosc czesto jest włączony ??

Janusz.Poz
04-01-2013, 03:11
Sam komputer nie jest źródłem podwyższonego promieniowania elektromagnetycznego. Problem może stanowić jedynie monitor. (Z wyjątkiem ciekłokrystalicznego).
Oddziaływanie PEM na organizmy żywe nie jest jeszcze do końca zbadane, więc zalecałbym ostrożność.
Najbezpieczniej źródło promieniowania odsunąć jak najdalej od zwierzaka. Szczególnie młodego...

KORSAKOW
04-01-2013, 09:49
raczej nie, może w początkowym okresie adaptacyjnym za duże zamieszanie wokół terra może mu przeszkadzać, terra z przyzwyczajonym do obecności człowieka legwanem może stać przy kompie

Saurus
04-01-2013, 09:57
moj uwielbia obserwowac co sie dzieje na monitorze przez szybe terra ale jest wtedy w odleglosci jakies pol metra albo 60 kilka cm a zazwyczaj duzo wiecej jak siedzi pod zarowka

Darius
05-01-2013, 04:03
Mój leguś uwielbia monitor cały czas na niego włażi i siedzi sobie tam godzinami. Wydaje mi się że to promieniowanie go trochę przyciąga no i oczywiście ciepło które wydziela monitor. Myślę że raczej nie jest to szkodliwe.

42d3e78f26a4b20d412==