PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z leg. i pytanie o Żarówkę EXO TERRA - Sun Glo ??



scroll
08-01-2013, 09:20
Mam legwana 120cm od ok 2 tyg. bardzo malo je (0.5 malego talerzyka) nie wiem z jakiego powodu(chociaz raz widzialem jak spadl do basenu z ok 60cm i nie wiem czy to nie przez to), myslalem ze ma za mala temp wiec kupilem mu zarowke EXO TERRA-"Sun Glo" 75W.Chcialem zapytac czy jest dobra i co moze byc powodem diety mojego lega:)?? Pozdrawiam!!!

oXcros
08-01-2013, 10:34
hi!

Powiem to co zawsze mowie :) idz do weterynaza :)

a powody mogą być:
- aklimatyzacja
- uszkodzenie czegos (raczej odpada legi spadaja z duzo wiekrzych wysokosci)
- robaki - moj niajadł przez 3 tygodnie jak go odrobaczyli to odrazu zacza zrec :), powoli nadrabia) :)
- moze to byc samica :DDDDDD

zarowka jest dobra

pzdr

p.s.

powiedz jeszce jakie legwan ma warunki teperatura wilgotnosc co dostaje do jedzenia itp...

Saurus
08-01-2013, 10:50
uszkodzenie raczej nie-widzialem film o legach i tam skacza do wody z drzew z wysokosci 30 metrow a 60 cm to przy tym nic :-)

KORSAKOW
08-01-2013, 12:13
leg ma 120cm, więc pewnie terra duże, a 75W promiennika to może być za mało, opisz wymiary terra, temperatury w poszczególnych jego częściach, i jak nawilżasz, to może da siepowiedzieć coś więcej...

masz UV? i czy jakies inne światełko poza 75W?

Rysiek
09-01-2013, 05:12
Promienniki dają mało światła (porcelanowe wcale) i nie mogą być traktowane jako oświetlenie terrarium. W terrarium musi być dodatkowe źródło światła. W ciągu dnia musi być jasno. Odpisz na pytania zadane przez Korsakowa. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==