PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z palcami - martwica !?



xKubax
09-01-2013, 11:21
Witam !
Kupilem legwana 2 miesiace temu - jak przyjechal do mnie nie mial juz 3 placow w prawej łapie :( ... przed wczoraj gdy siedzial mi na kolanach (sam na nie wszedl :D) zachcialo mu sie skoczyc na moja reke - co mu sie udalo ! jednak w momencie gdy łapał sie moje reki odpad mu srodkowy palec lawej łapki :((( - widzialem ze byl on od pewnego czasu (albo od paczatku jak byl u mnie) do polowy jakby zaschniety! i wlasnie w tym miescu odpad.
Nie bylo zadnego krawawienia ani nic takiego ...
Nie mam pojecia jaka byla tego przyczyna - nie znam przeszlosci legwana wiec nie wiem co sie mu stalo ...
Zastanawiam sie nad tym czy moze to spotkac pozostale jego place ?! czy to byla jego wada od urodenia ?! (ma niecale 30cm wiec jest bardzo mlody)
Czy ja cos moge na to poradzic ?!

Pozdrawiam ! Kuba

KORSAKOW
09-01-2013, 12:03
szyba wizyta u weterynarza, to nie jets normalne że legwanon "odpadaja" palce

Rysiek
09-01-2013, 13:41
To prawdopodobnie martwica. Mojemu legwanowi odpadło tak 4 cm ogona, które uszkodził. Obyło się bez interwencji weterynarza. Jeśli jednak sam nie potrafisz ocenić co to jest to konieczna jest wizyta u weterynarza. Martwica może postępować i może być konieczny zabieg i zastosowanie antybiotyku. Z opisu, który dałeś weterynarz nie jest w stanie leczyć, to trzeba zobaczyć i właściwie ocenić. Pozdrówko! Rysiek

42d3e78f26a4b20d412==