PDA

Zobacz pełną wersję : samobójstwo?



Bazyl
15-01-2013, 04:06
Legwan, samiec. (mam parkę)- atakuje ściany. Tzn. bierze rozpęd i wali wgłową w ścianę. czy to znaczy ze bedzie bronił samicy-bo chyba planuje sie rozród...
jakzapobiec tej masakrze- facet ma już płaski ryjek! przez cały czas krwawi! Pomóżcie, bo niedługo dostanie wstrząsu mózgu albo coś

KORSAKOW
15-01-2013, 04:24
cięzki temat, bo to może się żle skończyć, krwawiący pysk spowoduje że nie bedzie jadł... "płaski ryjek"? daj foto, poczekaj na rady kogoś z większym doświadczniem,

a przypadkiem nie przeniosłaś do ostatnio z małego terra do dużego? czytałem że legwany potrafią szaleć kiedy nadle dostają dużo przestrzeni, dziwi mnie też to że biega po ziemi mój legwan na ziemie schodzi tylko do miski i na kupkę do basenu

Bazyl
15-01-2013, 05:22
legwan siedzi od wakacji w terra 200/150/150 i dopiero teraz zaczął sie tak zachowywać.samica siedzi na drzwie a on szaleje. ale bardzo czesto siedza na ziemi w miejscu maty grzewczej.
a co jeszcze dziwniejsze, to je jak nienormalny.
czy mam mu przemywać pyszczek jakąs szałwią czy czymś takim?
próbowałam wyłączać im światło- wtedy nie wiszi swojego odbicia i nie szaleje, ale nie moge przeciez pozbawiać ich światła...

KORSAKOW
15-01-2013, 05:42
a czyli przyczyna jest jasna, on atakuje swoje odbicie,

moja rada jest prosta, zwiększyć intensywnosć oswietlenia poza terra, wtedy szyby nie będą działać jak lustro,

to faktycznie będzie miało związek z okresem godowym. pewnie mu przejdzie

o rankę napewno trzeb będzie jakoś zadbać, ale nie wiem czy szałwia wystarczy

Rysiek
15-01-2013, 06:24
Jeśli krwawi przemywaj np. wodą utlenioną. Umieść w terrarium naturalne, stabilne przeszkody (korzenie, kamienie) tak, aby uniemożliwić lub przynajmniej ograniczyć możliwość rozpędzenia się. Pozdrówko! Rysiek

Justyna Z
16-01-2013, 21:14
jezeli widzi swoje odbicie w szybie to sprobuj spryskiwac te szybe czesciej, po jakims czasie wytworzy sie tam osad z wody i szyba przestanie byc lustrem ...
Pozdrawiam,
J.

Rysiek
17-01-2013, 03:58
To brzydko wyglada :-( . Lepiej czymś zasłonić. Pozdrówko! Rysiek

Justyna Z
17-01-2013, 10:27
zgadzam sie, ze brzydko wyglada ... mozna tez czyms zaslonic.
Pozdrawiam,
J.

Fatman
18-01-2013, 08:38
Najlepiej bedzie sie udac na targ albo do jakiejs kwiaciarni i kupic kilka sztucznych bluszczy lub innych kwiatkow i zaslonic wszystkie scianki. Takie duze terra dobrze jest zrobic z OSB i tylko przod zostawic przeszklony...

42d3e78f26a4b20d412==