PDA

Zobacz pełną wersję : legwan nie je



Maras1
17-01-2013, 10:46
mam problem od ok 2,5 tygodnia mój legwan nic nie je byłem u weterynarza daje mu jakieś zastrzyki ale sam dokładnie nie wie co mu jest legwan nie jest osowiały ale wręcz przeciwnie biega po domu jak przedtem tylko nic nie je czy może kiedyś komuś sie coś takiego zdarzyło???

pucior
17-01-2013, 11:08
Witam ja mniałem taki sam problem mój nie jadł nic okolo 1 miesiaca ale rozkrecil sie i teraz je moze nie tak dlugo ale czeba dać mu troche czasu sprubuj mu dać marchewke (przynajmniej mój na początku to jadł ) teraz nawed nie rusza woli zielone listki itp. MÓWIE I WSZYSCY CI POWIEDZĄ ZE CZA CZASU .... POZDRAWIAM

Jacku
17-01-2013, 12:06
Witaj, zobacz tutaj :))
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=28
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=22
Cały FAQ poczytaj - polecam
Tak od siebie dodam, zrezygnuj narazie z zastrzyków i zaaplikuj sobie ogromną dawkę CIERPLIWOŚCI :) Wszystko będzie ok. Tylko przerób lukturę obowiązkową
Pozdrawiam:)

Jacku
17-01-2013, 12:11
... i zadbaj, by miał non stop świeżą karmę w karmniku, a będzie jadł, zobaczysz - choć niekoniecznie zobaczysz, bo może jeść jak uzna, że nie jest widziany. No to ja tyle ... ;)
Pozdrawiam:)

Izabela
18-01-2013, 05:06
Przy założeniu, że nie jest to samica w stosownym do złożenia jajek wieku:). Bo jak tak biega, to może szuka jakiejś nory:))) Łączę pozdrowienia. Izabela

Maras1
18-01-2013, 07:46
ja mam go od czerwca tamtego roku i nigdy nie miałem z nim takiego problemu a nie od niedawna

Janusz.Poz
18-01-2013, 08:11
Nie chodzi o to, od jak dawna go masz, tylko czy przypadkim Twój legwan nie jest samicą :)))
Ja przez prawie dwa lata myślałem, że mam samca. Aż tu nagle - rok temu na przełomie lutego i marca - przestał jeść, zaczął biegać, kopać, wciskać się w różne dziury...
I wtedy okazało się, że to samica :)))
Przy okazji pozdrowienia dla doktora Jarka!!!
Niebawem rocznica operacji :)))
A blizna coraz mniej widoczna... :)))

Rysiek
18-01-2013, 08:11
Tych problemów z jajeczkami namnożyło się trochę tego roku, więc kto wie ? Poczytaj na forum tematy z tym związane i porównaj zachowanie swojego legwana do zachowań samic, które w okresie lęgowym są bardziej aktywne i towarzyszą temu takie objawy jak wzmożone kopanie w podłożu, ruchliwość itp. Samice także więcej wtedy piją, jedzą, lub zaprzestają jedzenia. Bywa różnie. Poczytaj w starszych postach. Pozdrówko! Rysiek

Jacku
18-01-2013, 10:16
... a to od tego powinieneś zacząć.

mamba
21-01-2013, 13:29
legwany trzmam od 8 lat aktualnie mam pare w ubieglym roku dochowalem sie 3 maluchow wedlug mnie maja takie okresy ale zwieksz wilgotnosc w terrarium i temperature PS jestem przeciwnikiem wypuszczania legwanow po domu duze terrarium to jest to!

42d3e78f26a4b20d412==