PDA

Zobacz pełną wersję : Terarium



SzyMek
18-01-2013, 10:57
Czy wystarczy ze w terarium dla legwana będą same rośliny sztuczne? i czy może być wodospadzik.Jakie musi być terarium dla jednego legwana żeby mu wystarczyło miejsca i czy może być w terarium mata grzewcza chciałem się najpierw zapytać to to jest ale chyba lepszy jest kabel grzewczy czy umieszczamy go pod żwirem.Zeby ogrzewać terarium wystarczą same żarówki jak tak to jakie i ile.

Jacku
18-01-2013, 12:08
Witaj, rośliny sztuczne są bardzo dobrym rozwiązaniem, również i wodospadzik ( nie tylko stanowi dekorację, ale też spełnia funkcję nawilżacza powietrza). Musi być oświetlenie ultrafioletowe i basenik. Co do rozmiarów terrarium powinno być duże 2x2x2,5 m dla dorosłej pary - możesz to podzielić na pół i na początek dla młodego osobnika powinno być ok, choć może to być mniejszy zbiornik, szczególnie dla młodziutkiego osobnika (potem obowiązkowo powiekszyć go musisz). Terrarium dla dorosłego legwana powinno być już sporych rozmiarów (na jakie max. może Ci pozwolić przestrzeń w Twoim mieszkaniu). Kabel grzewczy ja mam pod basenem ( podgrzewa wodę, poprawia parowanie). Ogrzewanie: w zależności od wielkości terra możesz stosować zwykłe żarówki ( moc dobierzesz doświadczalnie), promienniki, "kwoki" itp. Jak coś pominąłem inni uzupełnią :))) i oczywiście polecam lekturę tego forum oraz FAQ i opis gatunku.
Pozdrawiam:)

KORSAKOW
18-01-2013, 12:28
ja bym od tego zaczął ;-)

42d3e78f26a4b20d412==