PDA

Zobacz pełną wersję : Co robić



szulczyk
19-01-2013, 10:51
Mój legwan ma jakby zwęglonu koniec ogona co mam robić odciąć czy co?

Pisze od kumpla Szulczyka ale tak wogóle to ja Kuba18

pozdro

Rysiek
19-01-2013, 11:32
To przypuszczalnie martwica i albo odpadnie sam, albo bedzie postępowała i trzeba będzie interwencji chirurgicznej. Sam absolutnie niczego nie obcinaj !!! Może być potrzebny również antybiotyk, ale o tym powinien zadecydować weterynarz. Pozdrówko! Rysiek

Kuba18
19-01-2013, 11:47
Ale jest mały problem bo nie ma w okolicy dobrych weterynarzy.
Czy mam poczekać aż odpadnie czy spróbować się kontaktować z jakimś specem?

Rysiek
20-01-2013, 03:08
Weterynarz to musi zobaczyć. Nawet jeśli napiszesz do jakiegoś speca ( weterynarza, np.dr.Jarka ) to i tak nic wiecej niż ja Ci nie doradzi. Żeby podjąć właściwą decyzję trzeba to widzieć. Mój legwan uszkodził sobie 4 cm ogona. Zrobił się czarny, suchy i po miesiącu ten kawałek odpadł. Możesz to obserwować czy dalej nie postępuje, ale długo nie czekaj. Proponuję skontaktować się telefonicznie z dr.Jarkiem lub wyślij wiadomość do piszącego na forum loktoka. To również weterynarz. Zabieg obcięcia ogona jest dość prosty. Cięcie musi być na zdrowej tkance w odległości min. 6-7mm od chorego miejsca. Pozostaje kwestia dalszego leczenia. Dać antybiotyk lub nie. O tym i tak zdecyduje weterynarz. Jeśli uzyskasz od dr.Jarka lub loktoka zalecenia jak z tym później postępować zwykły weterynarz z Twojej okolicy sobie z tym powinien poradzić ;-) Pozdrówko! Rysiek

Darius
20-01-2013, 03:36
No nie czekaj bo to się może posówać dalej i tylko niepotrzebnie straci większy kawałek ogona. Mój smok też stracił z 5 cm. a ten zregenerowany odrostek nie jest już taki ładny jak orginał:)

42d3e78f26a4b20d412==