PDA

Zobacz pełną wersję : Półroczny Legwan



przemopi
21-01-2013, 08:17
Cześć wam. Wprawdzie terrarystką zajmuje się od niespełna roku to od dłuższego czasu czytam wszystkie wasze posty. Dużo ciekawych rzeczy się tu dowiaduje co pomaga mi w hodowli mojego gada. Tak przy okazji to jestem szczęśliwym posiadaczem Legwana i chciałbym wam go pokazać. Mam go od października 03r. i gdy go kupowałem miał ok 30cm. Teraz oczywiście jest już większy i ma się dobrze, choć kupując go nie wiedziałem, że nabywam go z grzybicą przez co stracił niestety jeden palec i było trochę kłopotów. Jednakże teraz ma się wyśmienicie i wszystko jest ok. Pzdrawiam wszystkich

przemopi
21-01-2013, 08:20
Skótki grzybicy (utrata palca)

przemopi
21-01-2013, 08:21
A tak wygląda moje terra

przemopi
21-01-2013, 08:23
A oto bestia w całości

KORSAKOW
21-01-2013, 08:35
bardzo ładne zwierze, brakiem paluszka bym się nie przejmował, to bardzo popularny uraz rówież w naturze, niezłe terra, chociaż mogło by stać no boku ;-) żeby wyższe było, no i ten typowy legwani pociąg do juki ;-)

Kuba18
21-01-2013, 12:18
Przemopi bardzo zazdrosze ci lega chciałbym mieć takiego ale mimo wszystko kocham najbardziej mojego.
To ile ten leg ma wogóle miesięcy bo mój ma cztery i jest mniejszy i chudszy .
Wógóle to on zadużo nie je.
Mam prośbę gdybyś mógł zrobić zdjęcie miski a wniej jego jedzeni tylko żeby było tyle co zjada a nie cał miska( no chyba że tyle je).
Z góry dziękuje
Kuba18

Marblo
21-01-2013, 13:01
Fajny legwanek, w sumie to dobrze ze kupiles i wyleczyles chorego zwierzaka bo inaczej pewnie choroba by postepowala leg wygladalby coraz gorzej i nikt by go nie kupil a w koncu padlby w jakims sklepie :(
Terra tez fajne, jesli mozna cos poradzic to dorzuc tam troszke jakis lisci i postaraj sie o lepsza wentylacje (woda nie powinna skraplac sie na szybach). Jesli chodzi o to co napisal Korsakow to prawda ze fajniej by bylo gdyby terra mialo orientacje pionowa ale mysle ze jak na takiego legwanka to narazie nie jest za niskie. A ogolnie rzecz biorac to super legwanek w ladnym terra :)

Rysiek
21-01-2013, 14:12
Witaj w naszym gronie. Masz już kilka odpowiedzi, temperatura i wilgotność to ważne sprawy, ale wentylacja na którą zwrócił uwagę Marblo również. Legwan to nadrzewna jaszczurka więc musisz pomyśleć o konarze do wspinaczki i wyższym terrarium w przyszłości. Nawet 2 metrowej wysokości . Istotną sprawą jest również oświetlenie terrarium. Nie wiem czy to zdjęcie jest ciemne, czy w terrarium jest zbyt ciemno. W ciągu dnia musi być jasno w terrarium.

Kuba18
22-01-2013, 01:21
a ja nadal prosze o to co prosiłem wcześniej czyli o zdjęcie z miską z jedzeniem i wiek

przemopi
22-01-2013, 03:53
Jeżeli chodzi o terra to narazie powiedziałbym, że dla niego jest w sam raz choć rzeczywiście gdyby było większe to byłoby lepsze, latem planuje zbudować takie z prawdziwego zdarzenia, natomiast jeżeli chodzi o wentylacje to ma dobrą (na dole i na górze po przeciwległych końcach, a szybki były zaparowane bo dopiero co zraszałem mu wodą. Oświetlenie jest też dobre poprostu zdjecie robiłem wieczorem.
Jak na razie apetyt mu dopisuje i zjada w ciągu dnia 2-3 miski takie jak widać na drugim zdjęciu (wypełnione po brzegi). Kupując go miał niespełna 2 miesiące, więc teraz ma ok 8.

Kuba18
22-01-2013, 08:19
Moj ma 4,5 miesiąca i nie zjadł by nawet połowy takiej miski.
Czy to może być jakaś choroba czy co?
Ile jadł twój w wieku 4 miesięcy?

Kuba18
23-01-2013, 04:08
Hej
Czy ktoś mi może odpowiedzieć czy mój legwan ma bądź nie ma problemów związanych z jedzeniem?

przemopi
23-01-2013, 05:07
Narazie bym sie nieprzejmowal, moj w tym wieku zjadal jedna taka miske choc niezawsze. Poczekaj jeszcze troche a nie bedziesz nadążał zmieniac mu tych misek. Spróbuj dać mu liście rzodkiewki, mój je zjada w kazdej ilości.

Kuba18
23-01-2013, 09:36
a mój nie zachetnie je liście rzodkiewki, za to fasole je i szczypiorek a z owoców jabłko.

przemopi
25-01-2013, 01:47
dzięki wszystkim za posty

Tomy
30-01-2013, 10:16
przeslij mi fotki na maila bo nie widze :D i jak mozesz napisz ile ma teraz cm dzieki

42d3e78f26a4b20d412==