PDA

Zobacz pełną wersję : maluszek nie je i nie załatawia się :(



reconnect
21-01-2013, 11:53
czesc! kupiłem niedawno legwanika młodego i juz 4 dobe nic nie je, ani sie nie załatwia... czytałęm forum i starsze posty więc mnie tam nie odsyłajcie :[. Po ile dni wasze maluchy nie jadłu po kupnie? No i zastanawia mnie to dlaczego males nie załatwia się :/ rozumiem ze moze nie ma nic w brzuszku, ale podobno jadł tego dnia co go kupiłem. Jak narazie czekam cierpliwie na to ze mały zacznie jesc to co ma w miseczce (nać pietruszki, liscie kalafiora, rzezucha, jabłko, kiwi, marchewka, ogorek) oraz na wasze posty.

PS jutro bede miał cyfrowke to zapodam zdjecia jaki on jest juz chudziutki :(

Marblo
21-01-2013, 12:51
To normalka - stres po przeprowadzce, zadbaj aby mial caly czas swierze jedzonko i maxymalnie duzo spokoju, najlepiej zaslon czyms wuza czesc terra aby legwan nie czul sie ciagle obserwowany.

agus8
21-01-2013, 13:25
HELLLOOOooo! Mialam dośc podobny problem do Twojego...
Moj Legwan tesh nic nie chciał za bardzo jesc.... no i tak jak Ci napisał Marblo przeprowadzka, ktora bardzo stresuje jest głównym powodem braku apetytu. 3małam Lega w pokoju wiec jak dawalam mu jesc kazdy musiał wyjsc z pokoju żeby nikogo nie widział... powoli trzeba było sie skradac zeby zobaczyc czy je... No ale w koncu sie lekko przyzwyczaił.... chociaze nie minęło zbyt dusho czasu. Teraz je... jush mało co uwagi zwraca na kogokolwiek.

pucior
21-01-2013, 15:10
Też tak mniałem ;D zaczoł jeśc po jakiś 2 tygodniach i jeszcze puźniej się załatwił ;P teraz nie ja bardzo dużo ale poskubie ;] POZDRAWIAM

reconnect
21-01-2013, 15:22
nie jadł 2 tygodnie po kupnie ?? niesamowite :\ ja tak nie chce ja chce zeby juz zaczal jesc bo jeszcze mi biedaczek sie zagłodzi... a jest taki fajny oryginalny... z czasnym ogonkiem :(... nadal czekam

elefantao
22-01-2013, 03:21
spróbuj dać mu samej rzeżuchy,mój leg przepada za nią ale nie lubi żadnych mieszanek

Alek_Perun
22-01-2013, 03:31
sopks! Mój Leg był dzikusem, nic nie jadł przez kilka dni, później jadł tyle, ze myślałem - jescze jeden dzień i zobacze go martwego z wygłodzenia w terra. Przez 4 miesiące zjadał jedną małą miseczkę. Od roku je bardzo dużo, a od pół roku to je wszystko co mu dam :) aha, a pytałeś się co mu dawali w sklepie ?? moze cos co lubił a jest to niedozwolone przy karmieniu smoków ;-(. Myślę jednak, że nie musisz sie obawiać nic mu niebędzie - prędzej ty dostaniesz zawału jak będziesz się tak stresował! :) Pozdrawiam PERUN!

KORSAKOW
22-01-2013, 04:30
do miesiąca, potrafią nie jeść, a i potem niewielkie ilosci, sprawdz tylko czy masz odpowiednią intensywnośc oświetlenia, legwanki często nie jedza jak mają za ciemno ;-)

ak850
22-01-2013, 04:58
Ja mają za ciemno , i za zimno . Niska temepratura w terrarium też może być powodem braku apetytu.
Nie je dopiero kilka dni , a ty już panikujesz.Spokojnie!!! Dawaj mu świeży , urozmaicony pokarm i dyskretnie obserwuj.Zanim maluszek przezwycięzy stres i przyzwyczai się do nowego otoczenia może minąć nawet kilka tygodni.Transport , zmiana otoczenia , nowy opiekun , rodzaj pożywienia ( w zoologiku na pewno dostawał tylko sałate , a w najlepszym wypadku marchewkę i jabłko ) to wszystko może mieć wpływ na spadek zainteresowania jedzeniem.Głowa do góry , przyjdzie czas , że nie nadążysz z napełnianiem miseczki , a co za tym idzie - sprzątaniem terrarium.Pozdrawiam

Bazyl
22-01-2013, 06:45
stres związany ze zmianą miejsca na pewno. Moje nie jadły jakiś miesiąc, ale z innego powodu również (jak się przekonałam). Dawałam im to kupne żarcie (pełnowitaminową mieszankę jabłek, bananów itp)- jak dostały groszek yo nie patrząc na nikogo opróżniły miskę w pół minuty. Może spróbuj jeszcze coś innegodać mu do jedzenia, albo rzeczywiście nie rób mieszanek- moje też nie lubią.

reconnect
22-01-2013, 13:48
dzsiaj znalazlem na podlozu biała (chyba) kupę, cos takiego podobnego jak ptak narobi... takze dobrze ze sie orpoznił, ale tez dzisiaj wzialem go na rece zeby przemyc mu łapke i zauwazylem jaki on jest juz chudziutki! skora z niego zwiiisa, zylki na wierzchu, zeberka mozna liczyc :( maluszek niech lepiej zje bo bede smutny;(. No i zauwazylem pewna prawidłowosc w ludzkich zachowaniach. Dzisaij stwierdziłem ze wszyscy co mnie otaczaja (wyjatek 2 osoby: moj ojciec i moj kolega (posiada ptasznika białokolanowego)) sa konkretnie popier****ni. Nie rozumieja jak im tlumacze ze teraz legwanik musi miec spokoj przy terra, zeby nie łazili... a oni jak zmowieni kur**a fochy strzelaja i teksty typu: "ok ja neiche miec go na sumieniu... juz nigdy nie wiejde do twojego pokoju.." nie mam pytan na nasza społecznośc! Dobra jutro moze dam młemu ze 2 kulki groszku zielonego z puchy moze sie przekona. Pozdrawiam wszystkich i dzieki za rady

PS w załoaczniku moj niejadek (dzisaijsza sesja) z oryginalnym ogonkiem ;]

Papec7
22-01-2013, 15:03
nie ma zdjecia :(

reconnect
23-01-2013, 02:10
:| niedawno zauwazylem dosc dziwna rzecz, mianowicie zagladam do terrarium a mały siedzi sobie i na łepku kolo oka ma tak jakby platek wylniałej skory :| czy to mozliwe zeby 40 cm gad przechodził juz wylinke :| ? help me
PS. zdjecie wczoraj bylo, ale chyba ktos usunał :\
PS2. http://zx11r.w.interia.pl/leg1.jpg teraz widac ?

KORSAKOW
23-01-2013, 03:21
;-) oj kolego kolego, nieprzeczytałeś za dużo, legwany pierwsząwylinkę przechodzą z tego co pamiętam ok 7dnia życia (niech mnie ktoś poprawi, jeśli pisze nieprawdę) a 40cm legwanek będzie ci liniał "na okrągło" nawet w ten sposób że jedna wylinka dojdzie do połowy ogona a druga będzie juz się zaczynała na głowie ;-)

reconnect
23-01-2013, 04:57
musze zakupic kila ksiazeczek ;-) thx ale przeraza mnie jego wyglad... wszystkie zylki na wiezchy i zeberka ;( biedaczek :P pozdrawiam /eot

Alek_Perun
23-01-2013, 08:09
no zajebiście robisz jak najpierw kupiłeś zwierzaka, a teraz się będziesz douczał ! z tego co przeczytałem to nie wiesz, że młody Leg ma wylinkę nawet 2 razy w miesiącu (całego ciała), a i to białe co traktujesz jako kupke to nie kupka! sprawdź sobie w książce co to jest!!

reconnect
23-01-2013, 09:23
alek perun:
przed kupnem lega zbieralem info od okolo 1 miesiaca to po pierwsze
to białe "coś" to jezeli nie jest kupką to musi byc moczem (ale najwazniejsze ze sie załatwił) to po drugie
nie wiedzialem o wylince tu masz racje to po trzecie
a jak sam zauwazyles dałem EOT'a wiec juz prosze nie komentuj!! to po czwarte i ostatnie

42d3e78f26a4b20d412==