PDA

Zobacz pełną wersję : jak przygotowac konary do terra?Prosze o szybka reakcje!



patisianko
26-01-2013, 09:01
Mam problem! Za dwa tygodnie w moim domu pojawi sie 1,5 roczna samica legwana zielonego. Sami z chlopakiem zbudowalismy terrarium i mimo dopytywan wlasciciela sklepu nadal mam kilka palacych pytan. Otoz: czy legwanowi do terrarium mozna zainstalowac konar bukowy. Ma on wypustki i dosc szorstka kore. Dodatkowo ma rozne zaglebienia. Czy legwan nie nabawi sie przez niego zadrapan i czy mozliwe jest dostateczne zdezynfekowanie go stezonym roztworem wody utlenionej? Czy usuniecie kory i nadmiernych nierownosci jest konieczne?Jak najpewniej i najprosciej oczyscic terra z roztoczy przed wprowadzenie sie do niego legwana? Za wszelka pomoc bardzo dziekujemy- Patrycja i Sake ( legwan)

KODZAK
26-01-2013, 10:09
JESZCZE JEDNO CO CI POWIEDZIAŁ WŁAŚCICIEL SKLEPU BO CZASAMI WŁASCICIELE NIE MAJA POJĘCIA O LEGWANACH

Izabela
26-01-2013, 10:13
Witam wśród legwaniarzy:). Konar bukowy jest całkiem dobry. Moim zdaniem nie trzeba z nim robić cudów-niewidów. Wystarczy go dobrze umyć i wysuszyć, dla czystego sumienia można go zdezynfekować, można oczyścić z kory, ale można też ją zostawić, można zlikwidować wypustki i zagłębienia, ale właściwie dlaczego?:))). Należy pamiętać, że legwan to zwierz nadrzewny i żadnych konarów się nie boi:). Na roztocza dobry jest IVOMEC - kupiony w lecznicy weterynaryjnej, rozcieńczony 0,5-1 ml na litr wody i zastosowany w formie oprysku całego terra i jego wyposażenia. Oraz legwana, jeśli takowy się tam znajduje (uwaga na oczy i głowę). Tyle odpowiedzi na Wasze pytania. Teraz profilaktyczne trucie:). Mam nadzieję, że poczytaliście chociaż trochę, a nawet dużo więcej na temat hodowli tego wspaniałego jaszczura. Że pamiętaliście o odpowiednim terrarium pod względem gabarytów i urządzeń pomocniczych (światło, ciepło, UVA+B, "meble" i ozdoby). Że nauczyliście się na pamięć, co może i czego nie powinien jeść legwan. Jeśli jednak tak nie jest, to macie jeszcze dwa tygodnie!!!! I błagam: zróbcie to. I pytajcie - kto pyta, nie błądzi:))). Łączę pozdrowienia. Izabela

KORSAKOW
26-01-2013, 11:13
szorstki konar = dobry konar
oczyścić terra z roztoczy przed wprowadzeniem.... to skąd się wzieły te roztocza?

42d3e78f26a4b20d412==