PDA

Zobacz pełną wersję : woda do picia



noradarling
29-01-2013, 01:16
witam
mam legwana od 4 lat
kawał już z niego "byka" spory samiec w kolorze pomarańczowo zielonym

ale ja nie o tym...

mój legwan już od ponad roku nie pił wody /mówię o piciu z miski/ a nie czerpaniu wody z pożywienia !

czy Wy też macie takie obserwacje -oczywiście legwan nie jest odwodniony, jest zdrowy i żywiołowy -codziennie jest "kąpany" w wannie i z wanny też na 100% nie pije

co Wy na to?

meg11
29-01-2013, 01:37
no właśnie, jak to jest?
moja legwanica do jesieni piła conajmniej jedną miseczkę dziennie wody z ręki, a później przestała..
basenik ma robiony co ok. dwa dni, ale stamtąd też wody nie pije :|

Darius
29-01-2013, 04:45
Ja swojego smoka mam już ponad dwa lata i tylko 2 razy przez ten okres widziałem jak pije i to dosłownie przez parę sekund bo jak zuważył że podglądam to od razu przestał. Wydaje mi się że całą potrzebną wodę posiada z pożywienia a podpija jak jest bardziej spragniony (oczywiście dostęp do wody ma cały czas). Ten temat już kiedyś był i wyszło na to że to normalne.

Janusz.Poz
29-01-2013, 07:43
Po raz pierwszy widziałem moją legwanicę pijącą rok temu, jak ją przywiozłem do domu po operacji usunięcia jaj. Spędziła 3 godziny w samochodzie i była bardzo spragniona. (Wcześniej nie jadła przez jakieś dwa - trzy tygodnie) Jak jej podstawiłem miskę, to piła przez kilka minut!!! Teraz często widzę, jak popija wodę z basenu. Na ogół po kilkugodzinnym wygrzewaniu się pod promiennikiem.
Złazi do misek, trochę podje... popije... znowu podje... popije... :)))
Sądzę, że zawsze piła. Tylko wcześniej nie robiła tego w mojej obecności.
Tak jak na początku jadła tylko wtedy, gdy nikogo nie było w pobliżu.
W świeżej zieleninie jest woda. Moja samica natomiast bardzo lubi suchą karmę. Ma do niej stały dostęp. I pewnie stąd pije trochę więcej niż inne legwany.
Acha, żeby nie było nieporozumień, zieleninę tez jada! I to dużo. Ostatnio głównie rucolę, roszponkę i liście rzodkiewki...

xKubax
29-01-2013, 08:27
moj maluch rowniez nie pije wody ... widzialem zaledwie 2 razy (tego samego dnia) - fakt mam go dopiero 2 miesiace :)

Rysiek
29-01-2013, 08:48
Mam legwana prawie 5 lat i widziałem tylko kilka razy jak pił wodę. Siusiu za to robi bardzo dużo. Dostęp do czystej wody ma stale zapewniony.

Justyna Z
29-01-2013, 12:37
moj leg ma miseczke z woda tam, gdzie najczesciej spedza czas i wielokrotnie widzialam w ostatnim czasie, jak chleptal ... wczesniej nie zdarzalo mu sie to, teraz podejrzewam, ze jest to spowodowane sucha karma, ktora sie zajada ... musi mu sie po niej bardzo chciec pic, bo pije po kilka razy, dlugo i mlaszczac ... widok jest pocieszny ... .
Pozdrawiam,
J.

noradarling
30-01-2013, 00:46
no właśnie...
mój leg nie pił od ponad roku
nie ma już miski bo mu zlikwidowałem...
nie było sensu -zamiast pić -wywracał miskę albo rozchlapywał w koło wodę

stalę z nim "siedzię" -24h/dobę bo pracuję w domu -ja siedzię przy kompie a leg na parapecie:-)

Marblo
30-01-2013, 14:06
Hehe a skad wiecie ze wasze legi nie pija?? Nie chcecie chyba powiedziec ze obserwujecie je 24h/dobe :)
Pija, pija tylko bardzo sporadycznie i bardzo malo i tak jak to juz bylo powiedziane duza ilosc wody czerpia z pozywienia :)

noradarling
02-02-2013, 07:33
a jak ma pić i z czego jak od roku nie ma miski z wodą :-) ?

co Ty na to?

noradarling
02-02-2013, 07:34
ja swojego lega obserwuję 24h / dobę

Marblo
02-02-2013, 14:58
Wiec nie rozumiem dlaczego sie dziwisz ze nie pije skoro nie ma co. Teraz nalezy zadac pytanie czy legwan pilby gdyby dostep do wody mial ??? Ja mojego legwana nieraz widzialem jak pije wode z miski bylo to bardzo spordycznie i czasem tez nie widzialem przez miesiac dwa jak pije jednak dostep do czystej wody zawsze ma chocby tak na wszelki wypadek jakby wlasnie dzis zapragnal sie napic. Lepiej niech wode ma pod nosem i nie pije, niz mailby byc spragniony i nie mialby sie czego napic.

Rysiek
03-02-2013, 04:00
Niewyobrażam sobie terrarium bez wody :-(

elefantao
03-02-2013, 05:48
dokładnie,mój leg zawsze z ranka wchodzi sobie do wody robi ..........:-) i moczy się z pół godzinki,a nieraz nawet na dłużej

42d3e78f26a4b20d412==