PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z ogonem, martwica czy coś innego ???



Kenias
03-02-2013, 06:43
Witam.
Wiem że pytania odnośnie martwicy ogona już były lecz nic nie znalazłem co by przypominało moją sytuacje.
Swojego czasu moja Legwanica miała uraz końcówki ogona był lekko wykrzywiony.
Po jakimś czasie ta skrzywiona końcówka odpadła , przemyłem to jodyna i nic niepokojącego się nie tworzyło.
Od jakiegoś czasu w miejscu gdzie odpadł kawałek ogonka tworzy się czarna narośl ??? niestety nie mam aparatu aby umiescić fotografie ale jest to czarna narośl przypominająca końcówke ogona "kształt" .
Nie wiem czy w tak wygląda odrastający ogon ?? ale mam nadzieje ze ktoś z forumowiczów mi w tym pomoże ??
No chyba ze jakiś szkic narysuje przedstawiający mniej więcej jak to wygląda...
Pozdrawiam ..

Marblo
03-02-2013, 07:00
Skoro nie masz aparatu to moze szkic sie przyda. Jesli chodzi o odrastanie ogona to rzeczywiscie odrasta taki ciemny. Ponizej masz fotke jak wyglada odrastajacy ogon u lewana.

http://www.marblo.republika.pl/IMG_0022.jpg

Kenias
03-02-2013, 07:06
Dzięki Marblo .
Z tego zdjęcia trudno mi to wywnioskować :( moja legwanica to dosłownie utraciła 2 cm i teraz ten odrostek ma jakieś pół centymetra .
Gdybym mógł zobaczeć fotki innych odrostków ogona to byłbym bardzo rad .
Pozwoliłoby mi to na dokładniejszą diagnoze .
Pozdrawiam

Marblo
03-02-2013, 07:19
Innych fotek nie posiadam, i mysle ze chyba najbardziej odpowiednia bedzie wizyta u specjalisty.

elefantao
03-02-2013, 11:30
ja tez mam lega z odrostem,ma ok 15 cm jest cały czarny,i lekko wykrzywiona końcówka,a kiedy poszedłem do "specjalisty" to polecił mi jakąś doustną papke witaminową za 35 zł:-)

Kenias
03-02-2013, 11:37
hmm dokładnie tak jak u mojej legusi co prawda to niecały centymetr ale jest to czarny odrostek lekko wygięty ku górze.
Bartku czy znasz nazwe tej papki ??

elefantao
03-02-2013, 14:08
ta papka nic nie pomogła:-)zostałem poprostu zrobiony w ..... przez specjaliste:-)

Rysiek
04-02-2013, 09:32
Jeśli to jest faktycznie ogon, który odrasta to jego kolor będzie inny niż "oryginału" Bedzie ciemniejszy, jak na fotce Marblo. W przypadku samej końcówki nie będzie to zbyt widoczne, a im więcej ogona legwan straci tym bardziej będzie się odznaczał odrastający kawałek od reszty. Żadna papka nie pomoże .

Kenias
04-02-2013, 10:46
Postaram się w jakiś sposób umiescić foto wtedy bedzie to łatwiej zdiagnozować , a w najgorszym razie czeka mnie wizyta u weta ...

ANd
11-02-2013, 03:36
dobra ja wiem chyba o co chodzi i powiem tak: to poprostu odrasta ogonek:P moj leg ma znowusz lekko w dol skierowana koncowke,jak poczekasz jeszcze z 1-2miesiace na odrastajacej koncowce zaczna sie powoli tworzyc luski,,,,p.s. ostrzegam ze jednak odrastanie ogona i chyba innych konczyn ,,,pozdro!

Kenias
11-02-2013, 09:13
Dziękuje za odpowiedzi :)))
ANd masz w 100% racje ... jak się okazało odrasta ogonek :)

42d3e78f26a4b20d412==