PDA

Zobacz pełną wersję : Pleśń na korku



Grajbs
04-02-2013, 16:32
Mam dość poważny problem z pleśnią pojawiającą się na ściankach terrarium.
Muszę dodać, że pleśń występuje na korku, którym pokryte jest terrarium od wewnątrz.
Mieszkanko mojego przyjaciela smoczka posiada dobrą wentylację, i należytą wilgotność.
Może ktoś z was zna możliwości zapobieżenia pojawianiu się pleśni?
Czy jest jakiś lakier, który nadaje się do zastosowania w tak wilgotnym środowisku?

Marblo
04-02-2013, 23:12
Mysle ze to jest sprawa wentylacji choc glowy nie daje.

Pogs
05-02-2013, 05:14
Zgadzam sie z Marblo, wentylacja napewno nie az tak dobra jak mowisz.. + akurat duzo wody osadza sie w tym miejscu gdzie jest plesn.. + za mala temperatura zeby nadążac osuszac wode... moze masz wyciek z basenika?? albo legus zaczol hodowac serek plesniowy.. :P

Jacku
05-02-2013, 05:20
Zgadzam się również - słaba wentylacja.
Pozdrawiam:)

Kuba18
05-02-2013, 08:00
I ja też się zgadzam.

Rysiek
05-02-2013, 09:34
Ja mam korek na zewnątrz, za szybą i mam spokój. W terrarium są tylko siatki i konar, a że terrarium jest całe ze szkła wygląda jakby było korkiem oklejone od środka. Mam spokój z pleśnią, insektami i łatwo je utrzymać w czystości. Pisałem już kiedyś na ten temat. Pleśń faktycznie może być sprawą wentylacji i nie dopuszczaj do jej zbierania się na korku. Możesz go zmywać wilgotną szmatką co jakiś czas.

KORSAKOW
05-02-2013, 10:30
IMHO na 100% wentylacja

Marblo
05-02-2013, 15:20
Kurde ale mam poparcie :]
Moze w nastepnych wyborach wystartuje co Wy na to ?
Obiecuje kase, mieszkania, likwidacje bezrobocia, cuda na kiju, gwiazdke z nieba, to, tamto, siamto i jeszcze wiecej. Jak Wam sie podoba moj program wyborczy??? Moge na Was liczyc ????? :)))))))))))))))))))))

Grajbs
05-02-2013, 16:13
Myślę, że sprawę wentylacji można pominąć, bo drzwi do terrarium mam prawie cały czas otwarte.
Przyczyna tkwi w nazbyt dużej wilgotności.
Czy zastosowanie np.: Unigruntu, może spowodować jakieś niepożądane efekty?

Jacku
06-02-2013, 01:57
Otwarte drzwi to jeszcze nie wentylacja. Przykład: umyta podłoga w pokoju o wiele wolniej wysycha jeśli otwarte masz tylko drzwi ( okna w całym mieszkaniu są zamknięte), wystarszczy otworzyć troszkę okno by nastąpiła szybka wymiana powietrza i co za tym idzie szybsze schnięcie podłogi. Inaczej sytuacja ma się gdy otworzysz tylko okno, ponieważ wymiana powietrza również nastąpi przez to, że do pokoju dołem okna wchodzi chłodne powietrze o górą zabierane jest powietrze ciepłe i wligotne. Tak więc, zamknij drzwi do terrarium i nawierć otwory wentylacyjne na samym jego dole (mogą być dwa np śr. 32 mm) - powietrze w mieszkaniu dołem zawsze jest chłodniejsze lub kilka mniejszych oraz w górnej części tuż pod sufitem lub w nim. Musisz pamiętać, by otwory nie znajdowały się na przeciwległych ścianach zbiornika (przeciąg). To powinno w 99,9 % pomóc.
Pozdrawiam:)

Pogs
06-02-2013, 02:04
Popieram... Dla mnie skromne M-6 z pokojem dla lega!

42d3e78f26a4b20d412==