PDA

Zobacz pełną wersję : Konar w terrarium



Agazgaga
07-02-2013, 14:42
Mam do nowego terrarium dwa konary, jeden to prawdopodobnie dąb a drugi klon. Czy lepiej jest zostawić konary z korą czy raczej zedrzeć ją? Podpowiedzcie, bo nie mam pojecia.

Dorota
07-02-2013, 15:26
Ja mam w moim terrarium konary lipy i brzozy , kore oderwalam , byla brzydka z mchem. Konary owinelam mata kokosowa i gruba liną by legwan sie po nich nie slizgal. Wiem ze nie ktorzy zostawiaja kore, konary wygladaja wtedy naturalnie , ja nie mialam wyjscia musialam zedrzec.

Marblo
07-02-2013, 16:12
Cos mi sie zdaje ze dab sie nie nadaje do terra jest toksyczny albo cos juz nie pamietam dokladnie ale cos kiedys bylo pisane na forum.

Marblo
07-02-2013, 16:16
Ooo mam:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=8123&t=8123

Wiem ze bylo takich postow wiecej ale nie chce mi sie szperac.

Agazgaga
09-02-2013, 11:49
Przeprasza. Ale wyjaśnij mi co może byc toksyczne w tym drzewie? Mam je prosto z lasu koło mojej wśi. Znalezione i przywiezione przeze mnie do domu. Nie mogę otworzyć strony która mi podałeś (mam kiepski dostęp do internetu).
Wcześniej już wysyłałm fotki mojego Robala na korzeniach dębu i nikt mi nic nie powiedział. Poinformuj mnie, bo nie chcę szkodzić mojemu pupilowi. Z góry dziękuję.

Saurus
09-02-2013, 12:13
strone otworzyc mozna,ale to nie jest link trzeba skopiowac adres i wkleic ;) gdyby odpowieziala ci Meg to na pewno bylby link :)))toksyczne sa w nim naturalne substancje, nie chodzi tu o zanieczyszczenia spalinami zreszta wies nie jest wcale tak czysta i nieskazona jak ci sie wydaje.

Agazgaga
09-02-2013, 12:30
Dobrze ci mówić Saurus.
Jestem blądynką ale nie jestem taka glupia.Mam dostę do internetu
RADIOWY i nie wszystkie strony
mogę otworzyć! Niestety uroki wśi.

KORSAKOW
09-02-2013, 14:26
Ja bym z tym konarem z dębu nie przesadzał, trująca tanina występuje w liścach dębu :-)

Rysiek
10-02-2013, 02:28
Konary sosnowe (ogólnie z drzew iglastych) też nie były polecane ze względu na żywicę i substancje w nich zawarte. Ja mam od prawie 5 lat konar z sosny i nic sie nie dzieje. Ważne, aby był dobrze oczyszczony, bez próchnicy i korników (owadów) oraz żywicy. Mój konar schnął ponad miesiąc, jest oczyszczony z kory i pomalowany bejcą. Czysty i suchy konar dębu legwanowi nie zaszkodzi.

Agazgaga
10-02-2013, 13:47
I bardzo dziękuję za pozytywne wiadomości! Dzisiaj właśnie ukończylam, po części, moje nowe terrarium. Jeszcze zostały mi szyby. Trochę niestety kosztują. Mój legwan spał już w tym nowym swoim domku. To chyba znaczy, że podoba mu się?

reconnect
10-02-2013, 14:02
...Dzisiaj właśnie ukończylam, po części, moje nowe terrarium...

nieiwedzialem ze mieszkasz w terarium ;P

Agazgaga
12-02-2013, 10:21
Jaki jesteś inteligentny RECONECT !!! A co zazdrościsz???

42d3e78f26a4b20d412==