PDA

Zobacz pełną wersję : Zarowka Philips UV



yuchas
11-02-2013, 11:16
Witam,czy slyszeliscie o zarowkach philipsa odpowiadajacym parametrami ultra-vitalux-owi (tylko o polowe tanszymi)?Kazalem kolesiowi zamowic w hurtowni witaluxa a sprzedawca powiedzal mu,ze lepiej wziasc tego philipsa(nie jestem pewien czy jest on do naswietlania krotkotrwalego czy jak swietlowki do ciaglego).Jesli wiecie cos na ten temat to prosze o dpowiedz
Pozdrawiam

Marblo
11-02-2013, 11:48
Ja nigdy o takim czyms nie slyszalem. Trzeba by dokladnie sie dowiedziec co to za zarowka czy daje UVB jesli tak to ile. Taka zarowe nie tak latwo wyprodukowac przekonal sie o tym nawet osram kiedy chcial wyprodukowac vitaluxa 100W cos mu tam nie zagralo i ostatecznie nie pojawil sie w sprzedazy. Kiedy ja zamawialem ultra to mnie tez proponowali theratherm (promiennik podczerwieni) zamiast vitaluxa. Trzeba sie dokladnie dowiedziec co to za lampa najlepiej z jakiegos katalogu a nie od sprzedawcy (tym nie ufam)

Marblo
11-02-2013, 12:05
Yuchas napisz jak dokladnie nazywa sie ten philips.

KORSAKOW
11-02-2013, 12:53
Rysiek mi coś wspominał "za kulisami" o jakiejs nowej żarówce UVB

yuchas
11-02-2013, 13:33
Dokladnie nie wiem jak sie nazywa,w internecie tez nic nie znalazlem.A uVA i UVB ma takie samo jak witalux i kosztuje po hurcie ok.40 zeta.Narazie mam ja zamowiona a jak bedzie nie taka to najwyzej oddam.A szczegolow nie znam bo to kumpel ma sklep z lampami i on mi ja zamowil po poleceniu przez hurtownika

Rysiek
12-02-2013, 02:11
Philips jak i Osram produkują sprzęt oświetleniowy i może być, że fachowcy Philipsa coś takiego wyprodukowali. Nie natknąłem się jednak na takie informacje. Żarówka, o której wspomina Korsakow to PowerSun UV i nie jest tym, o czym piszemy. Stosuje się ją w dużych terrariach do całodziennego naświetlania . Daje 2%UVB, ale w przeciwieństwie do świetlówki nie musi być umiejscowiona blisko gada bo daje UV na duże odległości i dodatkowo dobrze ogrzewa terrarium. Tu można ją zobaczyć - http://www.livefoodshop.co.uk/catalog/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=126&osCsid=d0a94783d0f7345effbd2377e9094edb. Yuchas musisz dowiedzieć się czy ten Philips faktycznie działa jak Ultra Vitalux, bo wtedy naświetla się gada krótko - http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=8. Całodziennym naświetlaniem zaraz go wykończysz.

Rysiek
12-02-2013, 07:25
Posiedziałem trochę na stronach Philipsa i nie doszukałem się żarówki podobnej do Ultra Vitalux. Lamp różnego rodzaju do różnych celów i oferowanych na wszystkich kontynentach jest wiele, ale takiej nie znalazłem. Jest trochę lamp kwarcowych, ale to nie to. Oby sprzedawca czegoś nie wcisnął, co może zaszkodzić. Zanim kupisz dowiedz się o symbol tej żarówki, wtedy coś zaradzimy.

Marblo
12-02-2013, 07:28
Ja rowniez szperalem po katalogu philipsa i znalazlem jedynie promienniki podczerwieni nic o fiolecie tam nie bylo.

yuchas
12-02-2013, 09:19
Wiecie co jak mozna usunac ten temat to byl bym wdzeczny bo az wstyd.Sory,ze w ogole zawracalem wam glowe ale tak to jest jak gosciu ktory sprzedaje lampy zamawia cos dla gada.Wyraznie mu napisalem,ze chce ultra-vitalux,podalem mu jakie ma miec procenty uv ale tego nie zrozumial widocznie i zamowil mi philipsa Par38(do dyskotek i upieral sie przy tym ze ma promienie uv),chcial oszczedzic mi kosztow ale nie wyszlo :-)
Pozdrawiam

Pogs
12-02-2013, 14:26
hehe, zrob legusiowi dyskoteke.. nastepnym razem dawaj sprzedawcy na kartce co ma zamowic.. :)

Rysiek
13-02-2013, 03:13
Yuchas, nie ma czego się wstydzić. Dobrze, że spytałeś i wyszło na to, że dlej nie ma odpowiednika Ultra Vitalux. Innym ten post również może się przydać.

yuchas
13-02-2013, 08:30
Dzieki za pocieszenie.A Ultra-Vitalux jest juz w drodze do mnie i mysle,ze dotrze bez zadnych komplikacji.A Leg mysle,ze jakos da rade bez dyskoteki ( chociaz z drugiej strony moze by byl bardziej nakrecony i zwawszy :-) )
pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==