PDA

Zobacz pełną wersję : Agresywny legwan



ReBBy
13-02-2013, 12:01
Mój legwan jest bardzo agresywny. Jak tylko zobaczy człowieka od razu otwiera paszcze. Już kilka razy mnie ugryzł, a jak ugryzie to szarpie na boki. Jak wypuszczam go po pokoju zdarza mu się podejść do mnie i ugryźć. No i bije ogonem. Mam go krótko, jakieś 3 miesiące. Na początku się bał, to nie gryzł. Teraz mu coś odbiło.
Co mam robić?

yuchas
13-02-2013, 13:58
Wiec jak zobaczysz,ze idze do Ciebie to musisz szybko uciekac :-) A tak powaznie to te "typy" tak maja,musi minac troche czasu zanim sie do Ciebie przyzwyczaji.I nie popelniaj tego bledu co ja:wiele czytalem na temat oswajania i pisane bylo miedzy innymi zeby poswiecac legowi wiele czasu.Ja to zrozumialem tak,ze trzeba go brac na rece itd. no i teraz mam dzikuska zamiast oswojonego legwana,chociaz jak mu ostatnio zmienilem terrarium i nie biore juz go na rece to odpukac stal sie o wiele lagodniejszy.Daj mu troche czasu i "nic na sile"

noradarling
18-02-2013, 03:27
KUP SOBIE RĘKAWICE .....
i oswajaj lega w dalszym ciągu

ANd
19-02-2013, 01:00
a ja jestem mocno przeciwny rekawicom bo moj leg wlasnie ich sie bal,z reszta chyba malo jest legwanow tak agresywnych jak moj byl kiedys teraz mu na 2 rok zelzalo,wystarczylio sie na niuegpo popatrzec to juz bil ogone jak z bicza,,,,,,moim zdaniem dajmu chwile czasu,a pozniej bardzo spokojnie podchodz do niego i wszliki8e ruchy niech nie beda gwaltowne czy agresywne,i niedawaj sei9 ugryźć,czasem nawet trzeba wydaje mi sie zalapac go za glowe tyak by nie ugryzl,,,powodzenia w oswajaniu,,,,,,,,

42d3e78f26a4b20d412==