PDA

Zobacz pełną wersję : jak dawkować witaminki



nilu
17-02-2013, 09:04
Do jedzenia dosypuje mojemu legowi VITRUM CALCIUM + D3, reptimeneral H, czasami skrapiam jedzenie lub dozuje mu bezposrednio do buzi 2-3 kroplereptilin (sera). Jak czesto powinienem dodawac te srodki, w jakich ilosciach i kolejnosciach???

Rysiek
17-02-2013, 09:35
Po pierwsze, dlaczego pytanie do mnie ??? Wiele osób na tym forum może dać Ci różne odpowiedzi (dobre) i bedą prawidłowe, bo stosuje się różne preparaty w zależności od ich składu. Calcium Vitrum+D3, reptimineral H i reptilin Sera to jest zestaw the best ! Calcium daję co 5-6 dni po 1/2 tabletki, reptimineral H szczyptę co kilka dni witaminki do tego (reptilin, w tej chwili mam JBL) kilka kropli do pokarmu 1-2 razy w tygodniu. Preparaty wapniowe równoważą Ca-P w pokarmach, a z witaminami nie ma co przesadzać, bo są w diecie legwana :-) Szczególnie latem.

nilu
17-02-2013, 09:50
Dzieki Rysiek za porady. A dlatego pisze do ciebie bo na forum wiele osob zadaje ci pytania wiec uznalem ze jestes najlepszy:) Dzieki.
A czy moglbys mi odpowiwedziec co z ta wylinka. Mam lega 2 miesiace i nie mial wylinki. Wydaje mi sie ze malo jada. Co robic. Temp i wilgoc jest ok.Z gory dzieki.

Pablos_86
17-02-2013, 11:43
Ja sobie wlasnie opracowalem taki system:D Vitrum podaje w poniedzialek i sobote, Sera reptimineral H w srode i niedziele , i mam jeszcze hagen i podaje go w czwartek. Hagen zaniedlugo zmieniam na reptilin sera. Jest to w porzadku. Wczesniej wawalem legowi samo vitrum i hagen na zmiane w jednym tygodniu raz to w drugim raz tamto. Moge taki system teraz zastosowac czy zmiejszyc ilosc podawanych witamin. Idzie lato wiec raczej je zmniejsze do podawania kazdych witamin raz w tygodniu ale czy na zime moze byc??

Rysiek
18-02-2013, 01:14
Nilu nie przesadzaj z tym "najlepszy". Są tu ludzie z większym doświadczeniem. Odnośnie wylinki to jest ona uzależniona od wzrostu legwana. Skora nie rośnie wraz z nim i zostaje zrzucona. Jeśli Twój legwan mało je i wolno rośnie to i wylinki nie są częste. Mój legwan teraz przechodzi wylinkę raz w roku. Oczywiście na prawidłową wylinkę mają wpływ również warunki zewnętrzne jak np. wilgotność w terrarium. Można pomóc w wylince stosując ciepłe kąpiele, ale pod warunkiem, że legwan to toleruje i nie jest to stresem dla niego.

42d3e78f26a4b20d412==