PDA

Zobacz pełną wersję : Świetlówka czy żarówka?



nilu
18-02-2013, 08:47
Mam pytanie czy. W moim terra z legwanem mam promiennik (żarówka DAY GLO 100W) Czy do tego powinien być założony inny rodzaj światła??Proszę o odpowiedź. W sklepie mówili że to wystarczy.

KRB
18-02-2013, 11:53
..... W SKLEPIE MOWILI;) trzeba brac troche poprawke na to co mowia w sklepach.Wystarczy do tego zeby bylo jasno i do niczego wiecej.
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=11996&t=11996
np.bo temat jest delikatnie mowiac juz przechodzony;)

celtic
20-02-2013, 12:08
tak... mnie tez mówili, przez co mój legwan bedac w sklepie przez pół roku wyglada jak wyglada... teraz musze sie nastarac troszke, zeby wyzdrowiał.
Day Glo jest ok.. na dzien... to mu wystarczy.. ale do tego proponuje KONIECZNIE Ultra Vitalux - naswietlanie 10 min dziennie, zreszta przeczytasz o tym w FAQ.
Lampa (zarówka) kosztuje 120 zł ale wystarcza na 1000 h jak sobie przeliczysz.. wyjdzie na to,ze wystarczy na kilka lat. Swietlówki np musisz wymieniac co pół roku... do roku i to jest wydatek rzedu 100 zł rocznie... Ultra Vitalux kupisz raz i masz spokój. Tyle, ze dobrze zaopatrzyc sie w lampe z gwintem ceramicznym, lub sama oprawke ceramiczna, bo przy 300 Watt zarówce zwykły Ci sie stopi :P sama oprawka to ok 5 zł. i masz spokój :)
Inny rodzaj swiatła juz nie jest potrzebny... no.. chyba ze ten prawdziwy dzienny. Niedługo lato.. cieplutko.. wyprowadzaj swojego legwanka na słonko :) niech biedak cos z prawdziwości w swym zyciu ma ;)

Pozdrawiam :)

Magdalena

42d3e78f26a4b20d412==