PDA

Zobacz pełną wersję : Oderwany pazur-sami zobaczcie i ocencie-POMÓŻCIE!!!:-/



Tylik
21-02-2013, 09:25
Mam taki problem - otóż dzisiaj siedząc przy kompie leon wlazł w terrarium se na roślinki i zaczoł na nich tak skakać że zaczeły wszytkie spadać i zaczoł latać po calym terra...zobaczyłem co mu jest że tak dziczeje w terra i robi pieprznik...i się okazało że ma urwany pazurek i mu leci z niego krew... ;-( - nie wiem jak go se urwał (Myślę że może go se wsadzij w kratkę wentylacyjną i nie mógl wyjąć i szarpnoł łapką i se go urwał) Odrazu go wyjąłem z terra i mu wziołem wacikiem go przytrzymałem żeby dalej nie krwawiło a pożniej jak już przestało krwawić wziołem mu go przemyłem wodą utlenioną i się zachowywał już normalnie leg - Dobrze zrobiłem ?!? :-? I mam pytanie też luknijcie na tą fotkę i ocencie czy będzie mógł odrosnąć ten pazurek i dalej normalnie rosnąć - bo się bardzo denerwuje że coś może mu się stać - jakieś zakażenie czy że wogóle już nie odrośnie ;-(

Z góry bardzo dziękuje !

Tylik
21-02-2013, 09:48
http://www.model.webpark.pl/1.jpg

meg11
21-02-2013, 09:49
po pierwsze na jaką fotkę?
po drugie, dobrze zrobiłeś, że przemyłeś wodą utlenioną.. odrosnie napewno, moja zeszłej zimy wyrwała sobie caluteńki pazur i odósł:)

meg11
21-02-2013, 09:50
o własnie tak miała wyrwany pazur, odrośnie, choć najprawdopodobniej będzie nieco się odróżniał od reszty:)

Tylik
21-02-2013, 09:54
Acha wielkie dzięki meg - bo już się zaczołem denerwować - bo 1 raz se tak mój leg zrobił z pazurem...;-)

Beata-Inka
21-02-2013, 13:36
Mojemu tez odrósł pieknie pazurek a wygladało jeszcze gorzej. Powinno wiec byc OK

loktok
22-02-2013, 00:07
Alez ta nasza Meg jest madra :-))) A tak na serio to rzeczywiscie Meg ma racje nic mu z tym pazurem nie bedzie, odrosnie nowy, musisz tylko co jakis czas sprawdzac czy nie przyplatalo sie jakies zakarzenie, jezeli ta koncowka bedzie sucha (nie bedzie sie slimaczyla) i powoli zacznie pojawiac sie nowy pazurek to mozesz spac spokojnie.

Pozdrawiam Lk

Fatman
22-02-2013, 01:16
W przypadkach gdy trzeba legowi cos dezynfekowac to polecam nadmanganian potasu. Co do pazura to tak jak Loktok powiedzial, odrosnie...

afrox
25-02-2013, 04:18
odrośnie i będzie nie do odróżnienia... przynajmniej mój tak ma;)

Maras1
04-03-2013, 09:58
mój zrobił sobie takie coś miesiąc temu dokładnie tak jak twój na zdjęciu kontaktowałem sie z weterynarzem kazał żebym przemył mu takim płynem WAGOTHYL pół na pół rozrobiony z wodą teraz mu już zasechł i pomału mu odrasta krwi też się sporoo polało

szarobury
04-03-2013, 14:33
Pazury legwanom pięknie odrastają, tylko rany goją się gorzej, przez długi czas pozostaje jasna blizna, która z wolna zarasta łuską. Miałem już kilka legwanów, więc sporo uszkodzeń z nimi przerobiłem... ;-)
Moja rada- obniż wilgotność w terrarium, tak, żeby ranka się nie ślimaczyła. Gdyby coś było nie tak przemywaj 3 - 5% roztworem nadmanganianu potasu i możesz spryskać Oxycortem (to antybiotyk w aerozolu).
A poza tym nie stosuj Vagotylu w tak silnym roztworze jak radził kolega powyżej- to środek o silnie wypalających właściwościach!!!! Można stosować roztwór 10%, ale nie siliniejszy!!!

bodzio
10-03-2013, 07:27
mój miał to samo i za niedługo mu odrośnie

bodzio
10-03-2013, 07:32
ups i mu drasta

42d3e78f26a4b20d412==