PDA

Zobacz pełną wersję : wylinka



tony
24-02-2013, 02:33
Siema all,mam pytanko,mam legwana u siebie od lutego i przechodzi teraz juz druga wylinke,czy wszytko jest ok????Gdy pszeszedl pierwsza wylinke po okolo 4 dni zaczela mu sie druga,na poczatku myslalem ze to pozostalosci po tej pierwszej ale teraz widze wyraznie ze znowu ja przechodzi,aha legwan ma okolo 60 cm

Fatman
24-02-2013, 03:49
Zalezy ile je, a to zalezy od tego jak dlugo jest u Ciebie. Powinien praktycznie po skonczeniu jednej zaczynac druga, ale roznie to bywa. Tak jak u ludzi sa legwany niejadki i Gucie (legwan Rysia). ;)

tony
24-02-2013, 04:42
nie no je dosc duzo(mam duzo lisci od rzodkiewki i przewaznie tego je najwiecej),napisalem ze jest u mnie od lutego i teraz drugą wylinke ma,

Remus
24-02-2013, 05:20
U mnie jest to samo jak zaczął dostawać mlecz itp.Przez zimę miał ubogi jadłospis,a teraz już wiosna i jedzonko duuużo lepsze więc i szybciej rośnie :)

Darius
24-02-2013, 06:15
Częstość wylinki zależy od tego jak szybko rośnie legwan a to z kolei zależy od warunków w wjakich się chowa. Im lepsze papu, UV, wilgotność, temp. tym szybciej rośnie i tym częściej ma wylinkę. Zależy też ona od wieku lega gdyż młode osobniki jak wiadomo rosną szybciej a starsze już trochę "zwalniają" a więc wylinki też są rzadsze.

42d3e78f26a4b20d412==