PDA

Zobacz pełną wersję : legus luzem



AGAM
25-02-2013, 23:46
Domyślam się że to już pewno było czy lega można trzymać luzem w pokoju, ale nie chce mi sie szukać bo to pewno temat rzeka, a ja na tym forum jeszcze nie byłem z racji tego że bardziej interesują mnie mniejsze jaszczurki. Sytuacja jest taka że mam pokó na poddaszu gdzie w lecie temperatura wynosi ok.30C a w zimie minimum 20 ale to i tak tylko w największe mrozy, z reguły ok.25. Poza tym możliwość wygrzania sie na kaloryferze, okna od wschodu i południa umożliwiające też wygrzewanie ise w lecie w naturalnym słoneczku. Mógłbym mu też zrobic małą zagrode w pokoju gdyby była potrzeba zamknąć go. Właściwie to na nic nie jestem jeszcze zdecydowany, ni wiem czy wogóle kupi sobie jakieś większe zwierze po stracie kochanej fretki, a jeśli już to czy będzie to jakiś gad.

Fatum
26-02-2013, 01:25
W sumie to mógłbyś go tam trzymać. Tylko, że musiałbyś mu robić kompiele, bo domyślam się, że wilgotność w pokoju nie jest za duża. Jeszcze byś musiał sprawdzić do jakich temperatur max się nagrzewa ten grzejnik, bo jak za bardzo się nagrzeje to zwierzak może ci się przegrzać. Ja na twoim miejscu to bym odgrodził legusiowi grzejnik, a sprawił mu za to miejsce z żarówami do wygrzewania. No i jeszcze oczywiście leg musi być już podrośniety, a nie maluszek 35 cm, powinien mieć tak ok. 80 cm.

AGAM
26-02-2013, 05:21
Dzięki! Ja sam nie wiem co kupić i czy wogóle kupić... narazie role fretki musi odgrywać regiusek :(

Fatman
26-02-2013, 05:31
Pogadaj z Noradarling, on juz dosc dlugo hoduje lega bezterraryjnie i ma doswiadczenie.

ReBBy
26-02-2013, 08:14
Jeśli trafisz na legwana-dzikusa, tak jak ja, może zdemolować ci pokój.
Lepiej wynieś z pokoju cenne rzeczy.

Saurus
26-02-2013, 11:27
i reszte przyklej lub jakos przyczep zeby nie zrzucil na podloge lub na siebie zeby bezpiecznie bylo

AGAM
27-02-2013, 08:52
Dzięki... chyba jednak zdecyduje sie na jakiegoś futrzaka... legi sa fajne ale sprawie sobie jak będe miał lepsze warunki.

42d3e78f26a4b20d412==