PDA

Zobacz pełną wersję : Leg Nie Chce Jeść



Snuk
03-03-2013, 08:59
Witam mam jedno małe pytanie tydzień temu kupiłem sobie Legwana Zielonego około 100cm i do tej pory niechce mi jeszcze jeść, temp ma 28C a pod promiennikiem troche więcej i wilgotność na 80%. Wiem że zwierzaki zazwyczaj niechcą przyjmować pokarmu w nowym otoczeniu ale wydaje mi sie że tydzień to już za długo co o tym sądzicie. Aha i dodam że próbowałem mu podać kilka rodzaji pokarmu i żadnego nietknął

Jacku
03-03-2013, 09:39
Witaj
http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1&fid=22
Daj mu czas, jeśli będzie miał pokarm w misce nic mu nie będzie - będzie go zjadał, choć możesz tego nie widzieć. Narazie daj mu spokuj, karm go (tydzień to niewiele) i życzę cużo cierpliwości, bo ona Ci się przyda :)
Pozdrawiam:)

reconnect
03-03-2013, 12:24
Mialem podobny problem, ale ja kupiłem maluszka. Panikowalem niesamowicie jak mijaly kolejne dni, miska pełna a on w oczach chudł. Zadzwonilem do czlowieka od ktorego zakupilem lega, czm on je karmił. Odp: kapusta pekinska. Poszedlem do "zieleniaka" kupilem kapuche pokroiłem i wsadzilem do tera. Patrze wieczoram, a ten leniuch zlazł na dol do michy, powcinał troche i poszedl pod lampe. W ciagu 3 dni przerzuciłem go na zdrowe jedzonko: mieszałem mu kapuche z lisciami fasoli, az zapomnial jak smakuje ta pierwsza. Teraz wcina jak nalezy, ale troche to nie za fajne jest bo i wecej sie załatwia ;).
Cerpliwosci! moj zaczal jesc 6 albo 8 dnia, niepamietam. Pozdrawiam!

arture
04-03-2013, 13:24
Spróbuj dostarczyć mu wiecej UVA to ponoć zacheca legwany do jedzenia :D:D:D:D

Fatman
05-03-2013, 00:29
Ty masz jakies zboczenie z tym UV. Nie pisz bzdur bo robisz innym metlik w glowie i pozniej legwany na tym cierpia. Jezeli posiada swietlowke UV przeznaczona do terrariow to ona juz ma odpowiednia ilosc UVA i UVB i nie trzeba dawac innych, wlaczac na wiecej niz 12 h itd.

Taka sama bzdura jak to, ze Twoj legwan szuka UV!!

elefantao
05-03-2013, 05:19
a ile jest dokładnie pod promiennikiem?

Rysiek
05-03-2013, 10:00
To raczej temperatura przyspiesza metabolizm, a tym samym wpływa na apetyt.

Snuk
09-03-2013, 07:39
dobrze już jest dzis w nocy zauważyłem jak ogołacał talerz z liści rzodkiewki :D do pusta :D

Capri
21-03-2013, 07:47
legwanowi nigdy nie wystarcza sama lampa. najlepszym przykładem jest to, że podaje sie d3.

Fatman
21-03-2013, 12:41
Wrrr kolejny idiotyzm. Zostalo udowodnione, ze legwan nie wchlania D3 przez zoladek. Moze ja tylko wytworzyc z wapna przy uzyciu UV

42d3e78f26a4b20d412==