PDA

Zobacz pełną wersję : CHCĘ WYWIEŹĆ PYTONKA - POMÓŻCIE!!



Obywatel_Snejk
21-01-2013, 09:40
Mam problem; zbieram się do ucieczki z Polski. Mam Morelię spilotes cheynei.Bardzo chcę go wziąć ze sobą. Zakładając, że go zarejestruję w Starostwie, to co potem??!! Jak mam zorganizować jego wywóz.Aha, zaznaczam że nie wchodzi w rachubę wywóz pod koszulką itp.Bardzo proszę o pomoc.AHA,WYWOZIĆ GO BĘDĘ PO 1 MAJA 2004 I CHCĘ GO WWIEŹĆ DO SZWECJI, WIĘC W GRANICACH UNII EUROPEJSKIEJ.

Fryta
21-01-2013, 14:31
1. Musi być zarejestrowany na podstawie numeru CITES lub świadectwa pochodzenia wydanego przez urzędowego lekarza weterynarii. Jeżeli nie jest zarejestrowany lub jest zarejestrowany na podstawie oświadczenia woli to zapomnij o legalnym wywiezieniu go za granicę. Dokumenty CITES wystawiane są tylko na zwierzęta o znanym pochodzeniu, a rejestracja na podst. Oświadczenia woli nie określa (a właściwie nie udowadnia) ich pochodzenia.
2. Musisz załatwić dokumenty eksportowe CITES w Polsce (Ministerstwo Środowiska). Dokumenty są ważne dość krótko! Za to długo się je załatwia (choć niektórym udaje sie to załatwić szybko).
3. Musisz załatwić dokumenty importowe CITES w Szwecji. Tez ważne dość krótko.
4. Poznaj przepisy szwedzkie dotyczące weterynarii, może potrzebna ci będzie jakaś opinia lekarza weterynarii lub kwarantanna na miejscu? Postaraj się wszystkiego dowiedzieć duuużo wcześniej. Bo mając już CITES może być za późno.
5. Przy transporcie postaraj sie zrobić to profesjonalnie (odpowiedni woreczek, itp), tak by graniczny lekarz weterynarii sie nie mógł przyczepić. Zapoznaj sie z wymaganiami granicznymi dotyczącymi transportu zwierząt!!!

42d3e78f26a4b20d412==