PDA

Zobacz pełną wersję : Legwan a klatka



Czeladzian
10-03-2013, 01:18
czy legwana mógłbym trzymać w klatce o wymiarach 100X50 xm i 100 wysoka??? odstep miedzy pretamijest 8 mm

Czeladzian
10-03-2013, 01:19
najlepiej piszcei na gg 2340991

meg11
10-03-2013, 01:23
w czym??? w klatce to se możesz trzymać kanarka a nie legwana:/

Papec7
10-03-2013, 01:24
klatka nie jest dla legwana legwan musi byc w terrarium

Remus
10-03-2013, 01:26
Poczytaj FAQ.

meg11
10-03-2013, 01:33
terrarium (http://www.legwanzielony.com/index.php?txt=2) - kliknij tutaj i przeczytaj to dokładnie;)

Saurus
10-03-2013, 01:34
ehym... chyba jeszcze sie wstrzymam ze swoim komentarzem krew mnie zalewa i najpewniej dostalbym bana za to co bym napisal :) poczekam az ochlone ;/

Jacku
10-03-2013, 01:53
Macie rację legwany trzyma się w terrariach, ale jest jeszcze coś takiego jak terrarium polowe coś w rodzaju właśnie klatki, częsciowo osłoniętej od wiatru z miejscami zacienionymi. Całość konstrukcji obciągnięta jest siatką co faktycznie wygląda jak klatka. No, ale to dotyczy tylko terrarium (klatki) polowego. Może być wolnostojące lub np. zrobione na balkonie. Jest to tylko sezonowe rozwiązanie i tylko no ciepłe słoneczne dni. W innym przypadku (hodowla w pomieszczeniu zamkniętym ( dom, mieszkanie ) obowiązkowo terrarium.
Pozdrawiam:)

Fatman
10-03-2013, 02:20
Jacku nazywa sie to woaliera i moze zastapic terrarium tylko latem i to nie u nas, bo w nocy czesto spada temp ponizej 20 stopni.

Kur.... ludzie wy nie potraficie czytac. Kolejny "hodowca" pyta czy legwana mozna w klatce trzymac. Niedlugo beda pytania czy mozna w budzie dla psa, albo wannie. Czeladzian, Ty sie raczej za legwany nie zabieraj. Jak uslysze, ze kupiles legwana i robisz z nim cos czego nie mozna, to masz gwarantowany wjazd z TOZu ze mna na czele. Nie zartuje....

meg11
10-03-2013, 04:11
pozwolę sobie coś napisać, przejrzałam archiwum i oto co znalazłam:

pierwsza próba rok temu:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=5936&t=5936

kolejna.. pół roku temu:
http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=8817&t=8817

hmm.. dziwna sprawa..
skoro Czeladzian tak się długo przymierza do kupna legwana, to napewno już wszystko o nim wie, a to pytanie o klatkę.. pewnie chodziło o woalierę, a my tu wszyscy od razu najechaliśmy na chłopaka;)

Jacku
10-03-2013, 05:59
No właśnie Fatman - ludzie nie potrafią czytać, bo napisałem ... "No, ale to dotyczy tylko terrarium (klatki) polowego. Może być wolnostojące lub np. zrobione na balkonie. Jest to tylko sezonowe rozwiązanie i tylko no ciepłe słoneczne dni". Co do woliery - to, jest to też słowo określajace np. klatkę polową dla ptaków :))) dlatego wolę określenie terrarium polowe. To tak na marginesie :)
Pozdrawiam:)

Jacku
10-03-2013, 06:00
ej no Meg - nie wszyscy :)))

Weteryna
12-03-2013, 13:09
Miałem kiedyś telefon z zapytaniem (okolice Krakowa) czy w wolierze ok 25m kwadratowych dwa specjalnie sprowadzone , dzikie babyki legwana będą się dobrze czuć i jakie najlepiej rośliny posadzić (i z jakiego kraju najzdrowiej ...) , klimatyzacja,jakie ogrzewanie (typ) nawodnienie,słońce itd itd aby warunki zbliżyć do naturalnych.
I teraz przy każdym pytaniu czy metrowe terrarium wystarczy i na ile lat dla gromadki jaszczurek (..bo kocham gady'') odrazu staje mi przed oczami tamta woliera.
Ach gdyby tak przy naszej lecznicy taka woliera ...

Chociaż na pocieszenie mogę powiedzieć, że pewien hodowca z USA parę lat męczył się nad rozmnożeniem pewnego gatunku węża lecz bez efektów a pewien Ukrainiec
zakupił parę takich samych węży i trzymał je w piwnicy w plastikowych pojemnikach (kilku litrowych) i w pierwszym sezonie dochował się potomstwa.

42d3e78f26a4b20d412==