PDA

Zobacz pełną wersję : .::Jakie najmniejsze tera może być dla jednago młodego lega?



Matmike
17-03-2013, 00:34
Witam !
Zastanawiam się jakie najmniejesze na początek może być terra dla młodego osobnika (lega) ? Czy może być takie : 100 dłu 50-60 szerok 90-100 wysok a może może być mniejsze ?

Więc czekam na odp i serdnecznie pozdrawiam :)

Michał Solarz .::Matimike::.

Marblo
17-03-2013, 01:27
To zalezy jakiej wielkosci bedzie legwan.

meg11
17-03-2013, 22:36
nie pytaj jakie może być najmniejsze, tylko jakie będzie optymalne, bo z takim podejściem daleko nie zajdziesz..
poza tym musisz wziąść pod uwagę, to że legwan bedzie rósł, a wraz z nim będzie musiało się powiększać jego terrarium..

celtic
18-03-2013, 01:18
jak masz możliwość na większe terrarim, to zrób czy kup mu większe. Legwany mimo, ze sie prawie cały czas wygrzewaja i leża to pochodzic i pobrykać też lubią, a nie bedą miały taiej możliwości w małym terrarium.
To 100x 60x 90 bedzie w porzadku jak na poczatek.

Pozdrawiam

Madzi

Weteryna
18-03-2013, 02:58
O zgrozo !!!!!
Jeśli wszystko chcesz minimalizować to propomuję trzymać myszkę a nie legwana.
Niestety wiem zazwyczaj jak się to kończy.
W takim przypadku zachęcanie do zakupu źle wróży.
Następnym tematem może być ::Jak często muszę się opekować legwanem::
::Czy codzienne dawanie jedzenia jest konieczne::: lub coś w tym stylu.
Po trzech ,czterech miesiącach wyląduje w lecznicy z objawami niedoborowymi i anorektycznymi. Szukanie na gwałt nowego właściciela, nie zawsze uratuje mu życie (wszyscy pamiętamy listy na tym forum na temat prób ratowania ,,odzyska'')
Myślę ,że narazie edukacja a jak będze Cię stać na wszystkie możliwe koszty to dopiero wtedy można myśleć o zwierzaku. Przypomina mi się sytuacja gdy pewna pani zobaczyła u nas kameleona. Ze zdziwieniem zkomentowała ,że to gady bardzo krótko żyjące. Będąc na jednej z wycieczek przywiozła sobie taką ,,pamiątkę''.
Posadziła na kwiatkach na parapecie i po trzech dniach padł... Przecież też żył na kwatku jak w naturze...

Meg , z całym szacunkiem ale porady dajesz zbyt fachowe, On dopiero zaczyna i jeszcze nic (mało) wie. Wiem że wszystko potrzebne znajdzie na forum ale Michałowi potrzebne są podstawy a nie wskazówki hodowlane.
Michał wszystkie roślinki na pokarm zbieramy zdala od drogi (mniszek lekarski wchłania bardzo ładnie ołów i metale ciężkie z dymu samochodowego, lucerna- koniczyna jest często nawożona lub spryskiwana chemikaliami ...)
Jeśli naprawdę bardzo tego chcesz to niech to będzie świadome macieżyństwo.

42d3e78f26a4b20d412==