PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne zachowanie



arture
17-03-2013, 09:39
Mój legwan sie dziwnie zachowuje!!!. Ma okolo 75 cm. Nabral(a) troche kolorów pomarańczowych na gardzielu i rogach na plecach. A zachowuje sie tak. Najpierw kopie w terrarium non-stop później gdy się zmęczy kopaniem wygrzewa się trochę. Po pewnym momencie oczy robią się mu(jej) 2x razy większe zamyka je i tak jakby kaszle. Gdy ją wypuszcze to zawszelką cene chce wyjść z domu przez okno albo wchodzi w ciemne zaułki np. w szafke lub zawija się w ubrania . Niewiem podajcie mi wszystkie możliwe powody przez które postępuje tak a nie inaczej. Bardzo martwi mnie to zachowanie. Na początku sie tak nie zachowywał. Zmieniłem mu jażeniówke ale dalej kopie zmieniłem mu torf ale dalej kopie. Bardzo mało je i nie załatwia się . zachowuje sie tak juz z chyba pół miecha. Prosze o odpowiedz specjaliste.


P.S Przepraszam iż zadaje tyle razy zadawane pytania

Legu
17-03-2013, 13:22
Niewiem w sumie co może oznaczać to ale zauważyłem ale już dawno że mój legwan też miał takie wielkie oczy (także ma 73 cm.),przypominały one jakby wyszły mu z czaszki pod wpływem ciśnienia,ale już tego nie robi,teraz zato wygrzeje się troche idzie pokopać w rogu terra(mojego kolegi legwan też kopie w terra)jak się zmęczy idzie pod żarówke kiwa głową w pionie (w góre i w dół)a nawet po tym rytuale kiwania atakije szybko szybe w terra.potem już jest wszystko o.k. .

Saurus
18-03-2013, 01:00
heh, skoro nabral pomaranczowych kolorow-jest to prawdopodobnie samiec i wlasnie rozpoczal okres godowy sadzac po tych przybranych kolorach :) a z tymi oczami to nie wiem co, moj tez tak robil kiedys, wygladalo jak czkawka ;)

celtic
18-03-2013, 01:14
hmmm...
samice tez zmieniaja kolory w okresie godowym. Moze to byc bardzo duze prawdopodobieństwo,ze masz własnie samice. Jesli kopie w terra i chce sie chowa w rózne miejsca, nie załatwia sie... typowy objaw u samic przed złożeniem jaj.
Nie je, ale czy pije? Bo w tym czasie mogą duzo pic. A jesli nie je to i sie rzadko załatwia. Ale jesli to juz trwa pół roku.. to trochę za długo...
trudno cokolwiek powiedziec, najlepiej idz do weterynarza i zrób legwanowi przeswietlenie jamy brzusznej. Wtedy prędzej sie dowiesz co mu jest, a zwlekać z tym nie radze.

Pozdrawiam

Madzi

Jacku
18-03-2013, 01:17
Dokładnie tak, jak napisała celtic ...
Pozdrawiam:)

afrox
18-03-2013, 03:40
mój też ma od czasu do czasu tą "czkawkę" i nadymanie oczu, ale kiedyś czytałem na forum że to raczej normalne... i mam nadzieje że to prawda...
to że drapie w okno pewnie znaczy, że chciałby sobie pospacerować po dworku ;)...
a kopanie może oznaczać...hm... w sumie nie wiem... może mu sie nudzi...;)
tylko kiepsko że nie je...
pozdro

arture
18-03-2013, 07:50
Dość dużo pije, średnio je i nie robi kup, raz zrobil(a) ta biala tylko:(:(:(:(:(

arture
18-03-2013, 07:59
aha i ile kosztuje to przeswietlenie

Unit
18-03-2013, 10:11
Celtic arur napisal "zachowuje sie tak juz z chyba pół miecha" a ty zrozumiales ze
"A jesli nie je to i sie rzadko załatwia. Ale jesli to juz trwa pół roku.. to trochę za długo... " to wcale nie trwa pol roku tylko pol miesiaca jakies 15 do 20 dni trzeba czytac posty dokladniej pozdrawiam all Arture Jestesmy z toba

mojemu tez takie oczy sie robia i tez chce wyjsc z terrarium </br>

Papec7
18-03-2013, 13:55
zalezy gdzie ale chyba z 20-30 zl ale warto zrobic bo jezeli sa to jajk to zwłoka moze byc bardzo niebespieczna dla lega

celtic
19-03-2013, 09:45
aaaa sorki... tak.. zle przeczytałam, przepraszam.. ale to wcale nie zmienia tego co chciałam powiedziec...
wiec.. do weta teraz szyyybko tup tup tup... przeswietlenie max 50 zl... ale czego sie nie robi dla tych naszych kochanych stworków ;)))

Pozdrawiam

Madzi

Fatman
20-03-2013, 13:31
Kiedys rozmawialem z doktorem Jarkiem na ten temat, twierdzi on, ze leg to robi dla zabawy. Moj rowniez od czasu do czasu nadyma zamkniete oczy.

Fatman
20-03-2013, 13:33
Wiec na 80 procent ma jajka. Skoro nie je, tylko duzo pije mozesz ja spokojnie brac na przeswietlenie. Wsadz karton po butach z wycieta dziura. Poczytaj starsze posty, a moze sie obejdzie bez operacji....

42d3e78f26a4b20d412==