PDA

Zobacz pełną wersję : wilgotność



Capri
21-03-2013, 09:46
staram sie zapewnić mojemu legwanowi najlepsze warunki. spryskiwanie terrarium jest ok ale to nie to. są foggery ale drogie. znacie inne sposoby nawilżania. może mały wodospadzik? może ktoś wie, jak go zrobić???? pozdrawiam

Jacku
21-03-2013, 10:09
Pkt 25 FAQ
Pozdrawiam:)

Celowo nie podaję linków, by zachęcić najpierw do czytania obowiązkowej lektury, jaką jest FAQ i opis :)))

Capri
21-03-2013, 10:13
to już czytałem i nie masz co zachęcać bo czytam wiele. chodzi mi o to czy ktos zna jakieś ciekawe rozwiązanie.

meg11
21-03-2013, 10:14
cwaniaczek z Ciebie Jacku :))))))))

Jacku
21-03-2013, 10:17
Skoro czytałeś FAQ, to pisze tam o fontannach, kaskadach, podgrzewanych basenach, nawilżaczach, spryskiwaniu ... no ale faktycznie może są ciekawsze rozwiązania.
Pozdrawiam:)

Jacku
21-03-2013, 10:24
no cóż o wyszukiwarce nawet nie wspominam ... a co mi tam ...wystarczy wpisać słowo wodospad, kaskada lub coś podobnego i ... kurde ale tego jest !!! :))))))

Capri
21-03-2013, 10:38
wiesz nie każdy poświęca cały dzień w internecie. poza tym wolę opinie ludzi którzy sie juz z tym zetknęli.

Jacku
21-03-2013, 10:41
:))))) no, masz racje, cóż ja mogę o tym wiedzieć, choć mam u siebie fontanny w terra. I dlaczego uważasz, że się z tym nie zetknąłem hmmmmmm .... ciekawe:)))

Capri
21-03-2013, 10:48
po to tu siedze zeby mi ktoś pomógł albo powiedział na jaką stronę mam zajrzeć a nie prawił jakieś teksty jak specjalista. nie możesz mi pomóc skoro wiesz i miałes z tym doświadczenie.

Jacku
21-03-2013, 11:02
no mogę ,tylko nie wiem na co się zdecydowałeś, na jakie rozwiązanie podane np. w FAQ-u. Naprawdę jest dużo na ten temat na tym forum, wystarczy użyć funkcji "szukaj" . Nie jestem specjalistą - to tak na marginesie - i nie wiem czego się tak denerwujesz ... staram się Ci pomóc, nie odsyłam Cię złośliwie do FAQ czy funkcji "szukaj", każdy tak robi jak jakiś problem był już poruszany. Ale skoro moja forma pomocy Cię drażni to poczekaj na odpowiedzi np. Ryśka (ma kaskadę), Doroty - sama zrobiła przepiękny wodospad i innych ...
Pozdrawiam :)

Capri
21-03-2013, 11:05
na forum są zdawkowe informacje a ja potrzebuję konkretnych informacji dotyczących pomki kaskadowej i to małej, żeby podniosła wodę na ok 20 cm. i nie denerwuje sie. po prostu na forum tego nie ma a pod hasłem wodospad i kakada są wodosady niagara albo w górach polskich

Jacku
21-03-2013, 11:21
Kupisz taką pompkę bez problemu za 25 zł w każdym zoologicznym sklepie ma regulację podnoszenia wysokości słupa wody i bez problemu nadaje się do tego celu
http://www.aquael.pl/pl/ogrod/pompyfontannowe.php?id=305

co do wyszukiwarki to chodziło mi o wyszukiwarkę na stronie terrarium

Spis działów | Spis tematów | Nowy temat | Szukaj | Przejdź do wątku | Pomoc Poprzednia wiadomość | Następna wiadom ....

Capri
21-03-2013, 11:31
to w pozaniu są kiepskie sklepy bo byłem w wielu i mają tylko filtry kasadowe za 90 zł.

Jacku
21-03-2013, 11:41
kupisz taką pompkę na 100% . Jamieszkam na podkarpackiej wsi i nie ma z tym problemu. zawsze możesz kupić w sklepie internetowym co Ci podesłałem, albo zamówić w zoologiku.

meg11
21-03-2013, 11:42
hola hola, nie rozrabiac mi tu chłopcy..
do capri:
jesteś nowy na tym forum, więc powinieneś najpierw przejrzeć archiwum i poszukać samemu interesujących Cię tematów, postaraj się zrozumieć to, że stary bywalcy czytają co chwila takie same posty, po pewnym czasie staje się to męczące..
po to np. zostało stworzone FAQ ;)

Capri
21-03-2013, 11:44
FAQ????????????tam nie ma nic o konkretnej popce?

Jacku
21-03-2013, 11:47
no podesłałem Ci o pompce ... już konkretniej nie mogę Ci pomóc. No mogę Ci u nas kupić i wysłać :)

Młoda co się pieklisz :))))

Fatman
21-03-2013, 12:27
Ja Jacka rozumiem na tym forum o nawilzaniu tutaj juz bylo tyle, ze ja juz nie odpisuje na takie posty.... :/

Fatman
21-03-2013, 12:28
Wrrrr chlopie tutaj tylko pisza ludzie, ktorzy sie z tym zetkneli. Skoro pisza to chyba cos wiedza na ten temat. Jacku masz nauczke, zeby takie posty olewac...

Fatman
21-03-2013, 12:29
Mozesz sam sobie pomoc. Wpisz w szukaj i wyrzuci Ci tyle tematow, ze wyczerpiesz temat odpowiedzi, ktore moglibysmy tutaj wypisac...

Jacku
21-03-2013, 12:29
Fatman nie mogę ... cóż zrobić :)))

Dorota
21-03-2013, 14:42
Pompka to zaden problem , w castoramie lub innym markecie na dziale ogrod kupisz rozne pompki , ja mam taka za ok 30zl (juz dokladnie nie pamietam ile kosztowala) i podnosi wode do 70cm, na wodospad jest akurat. Wiekszy problem to kaskada czy wodospad , trzeba troche wyobrazni i poglowkowac jak to ma wygladac z czego zrobic . Ja zrobilam z kamykow posklejanych cementem dekoracyjnym. Moj wodospad jest prawie bialy , ladnie sie odcina od ciemnych scian z korka w terrarium. Widzialam na zdjeciach kaskade Ryska , jest super . Rysiek napewno powie ci jak jest zrobiona.Zycze cierpliwosci i powodzenia w budowie:)

Dorota
21-03-2013, 14:44
:)

Rysiek
22-03-2013, 11:05
--------------------------------------------------------------------------------

Fontanna jest wykonana ze szkła i oklejona lawą wulkaniczna dostępną w sklepach zoologicznych. Konstrukcję według mojego pomysłu zrobił mi szklarz. Dwie ścianki są wysokie na około 45 cm (tylne, narożne) a trzy przednie mają po 13cm. Podstawa jest szklanym pięciokątem . Jest to klejone na siliconie, aby było szczelne. W tylnej ściance na wys. ok 17 cm jest otworek na wprowadzenie kabla z fontanny ogrodowej . Są też przyklejone do tylnej ścianki podłużne paski szyb -3 sztuki , jeden poniżej drugiego, tak aby utworzyć taką kaskadę. To wszystko okleiłem sam lawą wulkaniczną. Ma ona strukturę jak np. pumeks i gromadzi dużo wody w sobie. Pompka jest ukryta pod kamieniami i działa jak fontanna, ale część wody doprowadziłem wężykiem ukrytym pod lawą do góry tej konstrukcji i spływa ona po tych trzech szklanych paskach i tworzy taki potrójny wodospad. Między lawą są też małe sztuczne roślinki i całość fajnie wygląda. Pompka pracuje tylko co jakis czas, bo lawa gromadzi dużo wody i długo ją odparowuje. Powierzchnia tej konstrukcji jest dość duża i w połączeniu z okresowym spryskiwaniem wnętrza terrarium doskonale utrzymuje wilgotność. A leguś podchodzi do fontanny niekiedy i próbuje nurkować, ale niestety jest do tego zbyt mała, albo on za duży . Kształt takiej fontanny możesz sobie wymyśleć jaki chcesz, tyle, że tylne ścianki muszą być wysokie, aby woda spowrotem spływała i tworzyła obieg zamknięty. Pompkę ( niedużą ) mozna kupić w ogrodniczym sklepie . Mają one zazwyczaj kilka końcówek dających różny rozbryzg wody i jest możliwość regulacji wysokości słupa wody.
To opis, który kiedyś dałem.

Capri
22-03-2013, 11:19
serdeczne dzięki. świetne rozwiązanie z tym gromadzeniem wody. pozdrowienia

42d3e78f26a4b20d412==