PDA

Zobacz pełną wersję : Hmm obawa przed zakupem



ThC;-)
30-03-2013, 03:58
Od kilku dobrych lat zajmuje sie chodowla ptasznikow, postanowilem ze dodatkowo zajme sie chodowla legwanow oczywiscie niechcialem brac sie za cos co zupelnie rozni sie od chodowli ptasznikow, postanowilem pozbierac informacje poczytac na temat tych zwierzat i udalo mi sie osiagnac wiedze poczadkujacego hodowcy(przynajmniej takie mam wrazenie). Mam w planie kupic mlodego osobnika, jednak przegladajac posty na forum widze ze sa duze klopoty z hodowla tych stworzen widze ze co 2 czy 3 post to:" moj legwan uciekl", " jest chory" , wiem ze duzo z tych postow to poprostu mala wiedza w zakresie hodowli tych zwierzat lub zle podjescie do hodowli (na zasadzie szpanu przed kolegami czy na miescie) wychodzenie na miasto (co raczej pokazuje kto jest hodowca a kto kupil ziwerze pod wplywem impulsu) . Hodowla legwanow stawia przedemna nowe wyzwania, ale budzi tez duzo watpliwosci(zreszta jak u kazdego poczadkujacego hodowcy;D) Chcialbym prosic kogos naparwde doswiadczonego o umozliwenie mi kontaktu na gg. Odrazu mowie z ebede zadwac duzo pytan niekote z nich beda na poziomie aniektore beda sie wydawac nie na miejscu i oczywiste jak dla was. Jednym slowem podrzebuje mistrza JODY ;P

Fatman
30-03-2013, 06:02
Powiem tak: jesli przeczytales caly faq, opis legwana i jego hodowli do tego poczytales archiwum forum to mozesz sie spokojnie wziac za hodowle legwana. Pamietaj odpowiednie terra, oswietlenie (promiennik + UV) i do tego obowiazkowo odpowiednia dieta oparta glownie na zieleninie z odpowiednim stosunkiem wapna do fosforu. Jesli tylko chcesz to pisz do mnie na gg.

bizon
30-03-2013, 09:39
Pisz śmiało no forum, po to ono jest. Odpowiedzi na twoje pytania zawsze się komuś przydadzą, ktoś nowy będzie czerpał z tego wiedze.

ThC;-)
31-03-2013, 01:27
ok dzieki ale wydaje mi sie ze jak bede zamieszczal pytania "poczadkujacego" na forum to kolejny nowicjusz nie nauczy sie samodzielnosci i nawet nie pogrzebie na forum tylko zalozy kolejny identyczny post bo zobaczy ze inni (w tym wypadku ja) zamieszczaja ;P

KRB
31-03-2013, 03:40
jak masz jakies pytania to dawaj na GG 1484672 ;)

Fatman
31-03-2013, 05:19
Dlatego napisalem Ci zebys dokladnie przeczytaj archiwum forum. Po to ono jest

42d3e78f26a4b20d412==