PDA

Zobacz pełną wersję : Iguana Sticks



Aron
03-04-2013, 05:14
czy ktos podawal to juz swoim legwanom ?? ...czy taki pokarm jest zdrowy i odpowiednio spreparowany ???

Fatman
03-04-2013, 07:55
Jest to dobrze zbilansowany pokarm, ale jest tylko substytutem. Jesli tylko masz zwierza zieleninke za oknem to nie mecz lega suchym zarciem..

Janusz.Poz
03-04-2013, 07:58
Sucha karma Iguana Sticks to pełnowartościowy pokarm bogaty w witaminy i minerały. Podaję to swojemu legwanowi od blisko dwóch lat. I legwan to bardzo lubi. Ale traktuję to tylko jako pokarm uzupelniający. I to w sezonie zimowym. Wstawiam do terra dodatkową miskę z suchą karmą i leguś sobie może wybrać: albo zielenina, kiełki itp, albo "chrupki". Z reguły je z dwóch misek na raz :))) Chociaż, jak mu "zielsko" nie pasuje, to chrupie tylko suche...
Na początku podawałem "baby sticks" - są drobniejsze. Producent zaleca to dla legwanów do 2,5 roku. Teraz jest juz karma "dorosła". Tzn. teraz jesty wiosna i puszka z karmą powędrowała do szafy :)))
Sądzę, że tego typu pożywienie jest bardzo pomocne w hodowli, ale nie należy z jego podawaniem przesadzać. Zawsze najbardziej wartościowe jest jednak to, co świeże i naturalne.

Rysiek
03-04-2013, 10:42
Podawałem granulat JBL, ale to dodatek na zimę. Teraz świeża zieleninka.

Justyna Z
04-04-2013, 15:07
podaje Iguana Sticks firmy Tropical od jakiegos czasu i mam klopot - pomimo iz codziennie zbieram mu swiezutka zieleninke z kwiatami mleczu wlacznie, to on prawie tego nie rusza i wcina tylko sucha karme ... martwi mnie to, ale jak zabiore mu suche, zieleniny tez nie je ... probowalam go przeglodzic, ale nie wytrzymalam psychicznie i po 1.5 dnia dalam mu ponownie sticks ... moze ktos zna dobry sposob na przestawienie go spowrotem na zielone?
Pozdrawiam,
J.

reconnect
05-04-2013, 02:02
A ja tak jeszcze z zapytaniem zeby nowego topica nie zakładać... Mam w domu granulat o nazwie "raffy Vital" firmy sera (ziołowy pokarm dla żółwi i trawożernych gadów). Jestem ciekaw czy to jest cos podobnego do IS (nie chce mi sie iść do zoologika i zobaczyc bo jestem leń i wygodnicki ;) ) więc opisze jak to wygląda a wy mi powiecie czy ma coś wspolnego z IS:
WYGLĄD
-granulki koloru jasnobrązowego
-pastylki koloru zielonego
-zapach; intensywny nie przyjemny (polot ziół i ryby)
SKŁAD
-mąka pszeniczna
-kiełki przenicy
-mieszanka ziół (jakich?!?!?!)
-lucerna
-karoten
-rybie białko
-oliwlki ziołowe
WITAMINY
-A, D3, E, B1, B2, C

Dobra starczy... czekam na pomoc. pozdrawiam :F

Janusz.Poz
05-04-2013, 03:01
Zmieszaj zieleninę z suchą karmą.
Na poczatek niech tego suchego będzie więcej, a później stopniowo ograniczaj udział IS w misce.

Marcin S-c
05-04-2013, 06:28
ŻARCIE RZECZYWIŚCIE OK, ALE TAK JAK PISALI JUŻ MOI POPRZEDNICY PROPONUJĘ STOSOWAĆ JAKO DODATEK LUB UZUPEŁNIENIE DIETY ZIMOWEJ. NA POCZĄTKU STOSOWANIA MOGĄ BYĆ PROBLEMY (TAK BYŁO U MNIE) ALE TWOJA GADZINA NA PEWNO SIE DO TEGO PRZEKONA

Justyna Z
05-04-2013, 10:15
dziekuje za sugestie ... z pewnoscia je wykorzystam i juz jutro dostanie sucha karme z zielenina w postaci salatki ... mam nadzieje, ze sie uda.
Pozdrawiam,
J.

meg11
05-04-2013, 10:30
ja odkąd liście zaczęłam podawać mojej zielonej, ona zaczęła głodówkę, od trzech dni nic nie je, próbuję mieszać liście z tym co lubi jeść, ale nic to nie pomaga, jak poczuje smak liści wypluwa żarcie:|

Rysiek
05-04-2013, 11:37
Początki są trudne, ale zdrowemu legwanowi nic nie bedzie jak odmówi jedzenia tylko dlatego, że mu nie smakuje. To może trwać nawet kilka (naście) dni. Można go zachęcić np. słodkim kawałkiem owocu lub czegoś co lubi. Warto się trochę pomęczyć, aby urozmaicić dietę w zieleninę z działki lub łąki. To najlepsze jedzenie i może być bardzo różnorodne. Granulaty jako niewielki dodatek lub najlepiej tylko zimą.

42d3e78f26a4b20d412==