PDA

Zobacz pełną wersję : Chester



Lysy594
13-04-2013, 16:10
Witam serdecznie !!!
Mam małego legwanka(ok35cm razem z ogonem) od wczoraj jest poprostu extra. Chciałbym uzyskać od was jakieś informacje na temat chodowli, oświetlenia i wszystkiego co możliwe na temat zajmowania się legiem. Zbudowałem mu malenkie terarium 135*88*200 mam nadzieję że będzie mu tam dobrze jestem zdumiony bo już dał się pogłaskać i zjadł małe co nieco z ręki- jest słodziutki ten malec. Mam jaszcze takie pytanko odnośnie nocy niewiem czy mam zostawiać zapolone światło mam dwie żarówki narazie jedną kwokę grzewczą 250w i drugą dzienną umieszczoną nad półką .Nie chciałbym żeby zmarzł w nocy, mimo że jest przewód grzewczy (ale on jeszcze ani razu nie zszedł na dół, chyba że go tam dałem- nie protestował, troszkę był wystraszony).Jednak jednocześnie zadowolony, tak mi się wydaje bo nie "nadmuchał się" ani nie uciekał panicznie, nie miał nic przeciw gdy go głaskałem . Kończę już te przynudzanie i proszę o kilka rad z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam. Paweł .

meg11
13-04-2013, 16:23
ojojoj.. wiec tak, podstawowa lektura:
opis gatunku (http://www.legwanzielony.com/) i FAQ (http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1)
do rana, masz mieć to w paluszku;)

światło na noc mu zgaś, nie bój sie, nie zmarźnie

terrarium rzeczywiście maleńkie jak na takiego smoka;)
a tak serio, to za dużo za duże terra mu zrobiłeś jak na początek

masz legwana od wczoraj? jedyne co możesz mu oferować na chwilę obecną to duuuużo spokoju, nie macaj go i nie utwierdziaj sam siebie w przekonaniu, że legusowi się to podoba..

nie ucieka panicznie- bo się panicznie boi.. :|

Jacku
14-04-2013, 09:56
Witaj, Meg dobrze Ci radzi ( lektura ), no i to żeby go pozostawić w spokoju to oczywiście też b.dobra rada. Ogranicz się do podstawowych prac porządkowych, karmienie, wymiana wody. Dużo cierpliwości w hodowli i przy czytaniu lekturek :)))
Pozdrawiam:)

meg11
14-04-2013, 09:59
i ja jeszcze swoje 5gr dorzucę, Chester bardzo ładny, ale apeluję o więcej zieleni w terra;)

42d3e78f26a4b20d412==