PDA

Zobacz pełną wersję : po ugryzieniu



majka1989
20-04-2013, 10:24
Hej!Nie znalazlam nic na ten temat w archiwum,ale po ugryzieniu lega mojej mamie na ręce robią się takie bąble i to strasznie swędzi (mnie na szczęście nie gryzie). Dlaczego tak się robi?? Jak mnie raz ugryzł,już dość dawno,to nic mi się nie zrobiło....

tony
20-04-2013, 11:15
o kurde to nie wiem co mi bedzie ,wlasnie wczoraj ugryzl mnie w nosa i mam nawet spora rane :(

Jacku
20-04-2013, 11:34
Mama musi wypić wapno musujące, lub inne, bo to wygląda na reakcję alergiczną. Możliwe że jest uczulona na jakiś skladnik śliny legwana, lub zabrudziła skaleczenie ( trzeba zdezynfekować ). Wapno obowiązkowe.
Pozdrawiam:)

D.Z.
20-04-2013, 12:01
witam.
zgadam sie z jacku.
jezeli pojawily sie bable czerwone, swiad, to jest to bardzo prawdopodobnie ze mama jest uczulona na cos co bylo zawarte w silnie legwana, albo na cos innego z czym sie skontaktowala w przypadku ugryzenia.
polecam wapno, preparaty antyhistaminowe (jak np. dostepne bez recepty allertec) jezeli wysypka pomimo leczenia nie ustapi, bedzie postepowala, pojawia sie niepokojace objawy jak obrzek jezyka, dusznosc- wskazane bedzie pilne zgloszenie sie do lekarza.

D.Z.

Jacku
20-04-2013, 13:27
D.Z. wie co pisze, to (jeśli można) lekarz medycyny :)
Pozdrawiam:)

loktok
20-04-2013, 13:59
To ja juz nic nie powiem bo wszystko zostalo powiedziane.

Ale moze legwany sa drugimi na swiecie jaszczurkami ktore sa jadowite a my o tym nie wiemy, tylko cicho zeby nikt sie nie dowiedzial bo ich tez zabronia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))

Pozdrawiam LK

I zycze mamie powrotu do zdrowia

majka1989
21-04-2013, 02:40
Dzięki za pomoc! Swędzenie przeszło i opuchlizna też powoli znika:)

42d3e78f26a4b20d412==