PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwne plamy



wiccanka
22-04-2013, 01:31
Witam, mój legawn dostał ostatnio jakies dziwne plamy na skórze, a wlasciwie jedną z boku na brzuchu (wielkosci ok 2x3 cm ) i praktycznie cały pod spodem tez zmienił kolor. Nie jet to jednak normalny rodzaj ubarwienia jaki dostaje gdy cos mu nie pasuje - za zimno lub jest zestresowany, tak jak to normalnie jest u legwanów. Ta jedna plama jak i cały spód ma wyraźną linię brzegową, i jest koloru lekko brązowego. Nie wiem jak mogę to dokladnei wytłumacyc, ale jesliktos tez sie z tym spotkał to prosze o informacje.

meg11
22-04-2013, 01:49
jeśli masz możliwość to wrzuć fotkę.
a czy legwan się przypadkiem nie przypiekł od spodu? np. leżąc na jakimś kablu grzewczym?

wiccanka
22-04-2013, 01:57
nie, napewno sie nie przypiekł bo wyleguje sie tylko na konarach. wygląda to tak jakby cału spód brzuszka zamoczyl w farbie. moze jutro uda mi sie zamiescic zdjecie.

reconnect
22-04-2013, 03:08
ja sie z tym spotkalem :P moj maluszek 2 razy mial coś takiego:

1. spał przytulony do świetlówki (wyłączonej = zimnej) i w tum miejscu gdzie jej dotykał, skóra zrobila si brązowa.
2. spał przytulony do sawałka zimnego metalu :P i to samo; brązowa skóra.

Co pomogło? Wzialem drakula na ręce i delikatnie masowałem moim cieplutkim :P palcem te miejsca... po chwili zrobil sie zieloniutki!! :F

POZDRAWIAM!!

wiccanka
29-04-2013, 03:29
Plama mu zeszła sama, po paru dniach. Nadal nie wiem co to bylo, choc wyglądało podejrzanie. Jakby ktos z was wiedzial lub tez sie z tym spotkal, to moze mi wyjasni. Mam nadzieje, ze sie nie powtórzy, bo torche sie strachu najadłam

pozdrawiam,
wiccanka

42d3e78f26a4b20d412==