PDA

Zobacz pełną wersję : leg poza terrarium



dorota29
05-05-2013, 09:02
Wczoraj moj maluch mial wychodne.grzal sie przy drzwiach balkonowych w slonku.pozniej przeszedl na parapet i usadowil sie za zaslona.zaszlo slonko i maly zasnal sobie smacznie
za kazdym razem do terrarium" jechal" na kwiatku ale wczoraj bylo to niewykonalne bo lezal na parapecie
musialam zlapac go w rece.wystraszyl sie biedak bardzo i posiusial mi sie na rece.
domyslam sie ze zrobil to ze strachu

i tu mam pytanie-jezeli kiedykolwiek jeszcze zdazy sie taka sytuacja,mam go brac na rece i narazac na stres czy zostawic do rana i czekac az sie obudzi??

Macha
05-05-2013, 10:14
Mój całą noc śpi w jednym miejscu, więc gdy zdarzy mu się zasnąć poza terra zostawiam go:) Dodam, że poza terra śpi zawsze na maskotce na kanapie :)

Rysiek
05-05-2013, 11:03
Ważna jest temperatura otoczenia i jeśli nie spada poniżej 20* legwanowi nic nie grozi. Dodam jeszcze, że oprócz temperatury ważna jest wilgotność powietrza, która w nocy powinna być większa niż w dzień, a takiej nie potrafimy mu zapewnić poza terrarium. Kilka dni w odpowiedniej temperaturze w nocy mu nie zaszkodzi, ale ze względu na wilgotność powietrza nie mogą to być codzienne praktyki.

dorota29
06-05-2013, 09:46
czyli Rysku,jesli jeszcze raz wywinie mi taki numer z szybkim spankiem to mam go zostawic?

Fatman
06-05-2013, 12:09
Jesli tylko bedzie powyzej 20 st. to mozesz zostawic. Zwroc jeszcze uwage na to w jakiej pozycji spi leg... Powinien swobodnie lezec, a nie zwisac np. z firanki... Poza tym za czesto go nie zostawiaj na noc poza terra bo wilgotnosc niestety nie ta...

reconnect
06-05-2013, 13:39
hmm a jak by zakupic "foggera" i właczac na noc.... to wilgotnosc byla by zankomita.... jeszcze tylko odpowiednia temperatura... co wy na to ?

Fatman
07-05-2013, 01:30
Fogger? Nie! Lepszy nawilzacz! Ja mam u siebie 90 % wilgotnosci przez caly czas, tylko sa drobne problemy bo czasami jest az za wilgotno. Gdy jakis kawaleczek jedzenia spadnie gdzies momentalnie sie plesn pojawia...

Rysiek
07-05-2013, 04:42
Powyżej 20* można legwanowi pozwolić na nocleg poza terrarium. Ważne by było to bezpieczne miejsce.

dorota29
07-05-2013, 05:32
no to bylo w miare bezpieczne.
swoja droga zauwazylam,ze legwany maja twardy sen.nie to co np papuga

xKubax
07-05-2013, 07:26
moj legwan spedzil ogolnie do tej pory 2 noce poza terra!
nie mialem sumienia budzic go jak zobaczylem jak lezy (wszystkie lapki wzdluz ciala)
- oczywiscie , wlansie niezapomnialem o tym zeby sprawdzic jaka jest temperatura (bylo z tego co pamietam 23-24 wiec mu pozwolilem)

42d3e78f26a4b20d412==