PDA

Zobacz pełną wersję : pytanie z ciekawosci :P:P:P



hajdo
22-05-2013, 07:48
heh....jak myślicie, czy legewan kupiony w dużym sklepie jak np..M1 albo coś tego typu, który byl tam powiedzmy dlugi okres czasu, bedzie łatwiejszy w oswojeniu? Bo jakby na to nie patrzeć cały czas ktoś tam się szwenda obok niego itp... ??? pozdrawiam

Rysiek
22-05-2013, 09:32
Myślę, że im szybciej dostanie się on w ręce odpowiedzialnego terrarysty tym lepiej dla niego. Na ogół warunki w tego typu sklepach nie są najlepsze dla gadów, a to, że przychodzi tam dużo osób wywołuje raczej stres. Taki maluch przyniesiony do domu, spokojny w sklepie może okazać się dzikusem ;-)

Gimlir
22-05-2013, 12:26
Zgadzam sie z Rysiem ja mialem wlasnie taki przypadek ale juz jest w miare dobrze.

celtic
23-05-2013, 01:34
cos wiem na temat sposobu trzymania zwierząt w sklepach typu M1 !
juz sie kiedys wypowiadałam i nie chce mi sie kolejny raz powtarzac jak beznadziejny zywot maja tam wszelkie zwierzaczki. NIE MOWIAC O NIEKOMPETENCJI PERSONELU !!!
tak wiec...
im dalej zwierzatko od M1 tym lepiej... tak jak mówi Rysio :)

Pozdrawiam :)

Magdalena

BooYaKa
23-05-2013, 06:22
Im młodszego Legwana kupisz i w im mniejszym i porządniejszym sklepie,bardziej cichym i wolnym od przepychu tym lepiej uda Ci się go oswoić.

Fatman
23-05-2013, 07:36
Proste rozwiazanie: nie kupowac zwierzakow w sklepie. Kupowac bezposrednio od hodowcow. Gielda w Swietochlowicach sprzyja nawiazywaniu przyjzani pomiedzy terrarystami, a hodowcami, ktorzy sprzedaja swoje zwierzaki.

ANd
07-06-2013, 02:06
a ja powiem tak: bylem ostatnio w wawie i odwiedzalem sklepy terrarystyczne i o dziwo! musze powiedziec ze na moje oko np w "anna zoo" czy cos zwierzeta mialy wmiare ok warunki jesli chodzi o czystosc to byla zachowana a ilosc zwierzat nie byla przesycana w terrariach,jednak co mnie najbardziej zaskoczylo to to ze ryby w az 95% szystkie byly zdrowe! dl;a mnie to byl szok!w porownaniu do lubinskich zoologikow to to jest cos!-pozdrawiam!

Saurus
07-06-2013, 02:16
a sa tam jeszcze w "Anna Zoo" te dwa wielkie legwany?

42d3e78f26a4b20d412==