PDA

Zobacz pełną wersję : odrobaczanie :(:(:(



hajdo
23-05-2013, 14:47
witam.... mam pytanie odnosnie odrobaczania.... dzisiaj w odchodach mojego pupila byly biale okolo 1 cm cienkie glistki?? :(:(:(:( mam takie pytanie czy udac sie z legiem do weterynarza czy prubowac samemu.... polecali mi zebym dal mu kropelke "pyrantelum" i po tygodniu powturzyl to samo ?? czy zrobic tak jak mi muwili ?? czu isc do weta?? czytalem o pasozytach itp... ale chcial bym poznac wasze opinie i zeby leg jak naj mniej cierpial? aha leg ma okolo 70 cm.... wiem ze pewnie sie powtarzam po innych... ale zalezy mi na tym...z gury dzieki ...

reconnect
23-05-2013, 15:08
idz do weta....
btw. powtórzył / mówili / góry

Fatman
23-05-2013, 15:39
Tylko i wylacznie do weterynarza. Samemu nie eksperymentuj!

Jacku
24-05-2013, 01:30
Tak jak wyżej ... Pyrantelum i tak nie kupisz bez recepty i coś mi świta, że nie działa na wszystkie pasożyty wewnętrzne. Kiedyś stosowało się go w dawce 1 ml / 3 kg masy ciała (ok. 0,2 ml. / 0,5 kg) 2x w miesiącu w odstępie 1 tygodnia. Ale od tych rzeczy są lekarze (choć to od nich mam to dawkowanie). Oni zalecą lek i dawki w zależności od rodzaju pasożytów i kondycji legwana.
Pozdrawiam:)

loktok
24-05-2013, 13:03
Jesli to byly takie biale oble robaczki to pyrantelum sobie z tym poradzi, jednakze ja nie stosowalem jeszcze pyrantelum u gadow wiec nie powiem ci nic na temat dawkowania i skutecznosci, za to mam wyprobowany Fenbendazol-zel w dawce 25-50 mg/kg masy ciala, powtorzony po 2 tyg. Po ten lek tez bedziesz musial sie wybrac do le. wet. on wyliczy ci dawke dla twojego zwierza a jesli by sie nie znal to spisz sobie dawkowanie i popros go tylko o wydanie leku w odpowiedniej dawce (musisz wiedziec ile twoj zwierz wazy)

hajdo
24-05-2013, 14:13
witam....chcialem napisac tylko ze dzwonilem dzis do wwta w sprawie tych robaków.... nie pamietam nazwiska ale chodzi o facia ktury leczy gady w zoo... podalem mu wage lega i polecil mi zebym dal mu do 3 kropel "peryntelum" i zebym powturzyl to po tygodniu.... i powinno pomuc a jezeli by sie tak nie stalo zebym dopiero przyjechal z nim do niego....zrobilem tak jak muwil... mysle ze nie popelnilem bledu ??? pozdrawiam

loktok
24-05-2013, 14:55
A z jakiego zoo jest ten "facio" ???:-))))))))))

Jacku
24-05-2013, 23:52
Stosowałem Pyrantelum ( nie działa chyba na tasiemca) z powodzeniem u żółwi i swoich legwanów, w dawce jak wyżej napisałem.
Pozdrawiam:)

hajdo
25-05-2013, 06:27
witam... facio nazywa sie krzakowski i ponoc leczy w zoo w krk.... jest jedno wiec napewno chodzi o te zo :P....pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==