PDA

Zobacz pełną wersję : basen



bigben
08-06-2013, 09:40
witam

mam pytanko co do basenu w terra
w terrarium o następujących wymiarach:
wys-200
szer-170
gł-95
jakiej wielkości powinien być basen i z czego go zrobić ?

Rysiek
08-06-2013, 10:03
Najlepiej olimpijski :-) W takim dorosły legwan popływa. W terrarium o podanych wymiarach jak i w każdym innym w domowych warunkach roczny legwan i tak nie będzie miał możliwości popływać, lecz tylko się zamoczyć.

bigben
08-06-2013, 10:17
Panie Ryszardzie :))

W domu nie mam niestety wanny lecz tylko prysznic :((
Tak więc jest jakiś sens wkładania basenu do terra o tych wymiarach?

bigben
08-06-2013, 10:22
Można zrobic by cały dół terra był z wody ?
Widziałem tak w książkach ...

reconnect
08-06-2013, 10:43
kupisz karnet na basen i codziennie bedziesz z nim biegal zeby sobie popływał. a jak ratownicy zapytaja co to to zielone masz to pwoiesz ze nadmuchany krokodyl, bo ineczej Cie z pływalni wygonią! ;F

Fatman
08-06-2013, 11:14
Taki sens, ze legwany w ich naturalnym srodowisku zyja nad woda i my w naszych domach staramy sie im choc troche to srodowisko stworzyc. Poza tym basenik to miejsce do zalatwiania swoich potrzeb, ktore wiekszosc legow wlasnie zalatwia do wody. Proste do sprzatania!

Rysiek
08-06-2013, 11:49
Basenik to dla małych legwanów, dla dorosłych niestety rolę basenu może spełniać oczko wodne w ogrodzie i to niemałe. Bigben, na forum jesteśmy na "ty" więc nie pisz panie Ryszardzie , bo źle się czuję :-))) Jeśli chodzi o basen olimpijski to oczywiście żartowałem, ale dla dużego (czytaj rocznego) legwana trudno w mieszkaniu zrobić "coś" do pływania. Basen w terrarium po czasie dorastania legusia służy raczej jako środowisko wodne do nawilżania powietrza i ewentualnie do zrobienia kupki :-)))

bigben
08-06-2013, 13:54
witam
Jak sam kazałeś do siebie mówić Ryśku. :)
Mam do ciebie pytanie odnośnie wielkości basenu w terra o wymiarach, które podałem. Wystarczy wielkość by mógł się w nim zanurzyć.
By mógł popływać wezme go do babci(ma ogromne jacuzzi :-)
Ale czy nie dostanie szoku gdy np. wezme go do babci, która wejście do domu ma około dwa 2m od mojego wezme go na zimne powietrze a potem będzie pływał w ciepłej wodzie a potem jeszcze raz na powietzre i do swojego terra ?

bigben
08-06-2013, 14:31
witam

czy zrobienie paludarium dla legwana to zły pomysł ?

meg11
09-06-2013, 03:10
oto moje maleństwo w swoim baseniku;)
http://endo.livenet.pl/public/neo_basen.jpg

(to różowe w prawym dolnym rogu, to fragment moich kapci- tak dla porówniania wielkości;))

Marcin S-c
09-06-2013, 04:06
Spaślaczek:-)))))

Rysiek
09-06-2013, 06:01
Jak widać na fotce meg, mimo, że basenik spory, ale duży legwan nie ma szans w nim popływać. Bigbenk, w terrarium o podanych wymiarach możesz zrobić basen np 70x95cm wykorzystując całą szerokość i zostawiając 100x95cm na podłoże. Praktycznym rozwiązaniem jest takie umieszczenie basenu (wiąże się to z konstrukcją dna terrarium) aby można było otworzyć korek w dnie i spuścić wodę. Ułatwia to czyszczenie basenu. Takie rozwiązania mają chyba Seb i Fatman. Nie wiem czy czasem Korsakow nie planuje czegoś takiego w swoim nowym terrarium. Może coś o tym napiszą. Ja mam fontannę. To szklana konstrukcja oklejona lawą wulkaniczną i spełniająca raczej rolę nawilżacza niż basenu. Gucio moczy się w wannie gdy ma na to ochotę ;-) Co do przeniesienia legwana do blisko mieszkającej babci nie powinno być problemu. Aby zmniejszyć wpływ różnicy temperatur możesz legwana owinąć w suchy ręcznik. Latem gdy temperatura przekracza 20* nie ma takiej potrzeby. Dodam jeszcze, że nie ma również potrzeby kąpania legwana jeśli go to stresuje. Niektóre to lubią, niektóre niecierpią. Weź to pod uwagę ;-)

loktok
09-06-2013, 10:47
No jak go mamusia Meg tylko jedzonkiem futruje i na slonku wygrzewa to sie spalo biedaczysko, bedzie sie musial odchudzac.

meg11
09-06-2013, 11:09
odchudzać to się mama może bo z pewnością nie Neonek;)

loktok
09-06-2013, 11:26
No to sie bedzie neonek z mama odchudzal ciekawe kto bedzie bardziej wytrwaly :-))))) i komu sie uda cos zrzucic

Rysiek
09-06-2013, 13:50
Meg, z czego chcesz się odchudzać :/ W dziale o skarpetkach jest wszystko OK :-)))

meg11
09-06-2013, 14:08
no Rysiu, ze skarpetek napewno nie, ale z czego innego owszem;)

Rysiek
09-06-2013, 14:14
eee tam ;-)

yuchas
09-06-2013, 14:42
Ja uwazam,ze nie ma co przesadzac z wielkoscia basenu bo ciezko jest wtedy utrzymac odpowiednia temperature (u mnie 20l wody i grzalka 35w) i powstaje dodatkowy klopot z wymiana wody jesli nie masz odplywu (ja akurat mieszkam w domku na parterze i odplyw mam bezposrednio na dwor- jest to bardzo wygodne poniewarz legwan codziennie sie zalatwia do baseniku i trzeba wymieniac wode na biezaco).A gdy wkladalem lega do wanny gdzie mial mozliwosc plywania gdy byl jeszcze maly i tak tego nie czynil

42d3e78f26a4b20d412==