PDA

Zobacz pełną wersję : dziwne zachowanie legwana.



phil
12-06-2013, 15:10
mam legwana juz 9lat.praktycznie na nic nie chorował.teraz od pewnego czasu nie chce jesc i zauwazyłem ze nie moze chodzic na tylke lapki.ma takie bardzo gietke ,tak jak by mial zanik miesni.zmienil kolor na czarno brazowy.jak go dotykam to sie bardzo denerwuje.duzo pije wody.czego mu brakuje.czyzby to choroba wieku starszego,jak mam mu pomóc.

meg11
12-06-2013, 15:19
uuuuu... chyba to sie nazywa objawy mbd, a nie choroba wieku starczego
napisz dokladnie jakie legwan ma warunki w terrarium, jaka ma diete i jakie witaminy dostaje i co ile?

celtic
12-06-2013, 16:18
nie czekaj na odp !!
leć do veta !
ale zdjecia jesli masz to tez wyslij...

Saurus
13-06-2013, 00:57
jak ma bardzo miekkie lapy to juz chyba nie mbd ale krzywica.

Rysiek
13-06-2013, 02:15
Phil, napisz czy legwan miał UV, czy dawałeś wapń i witaminy do pokarmu, oraz ogólnie w jakich żył warunkach. Miekkie tylne łapy i ciągnięcie brzucha po ziemi podczas poruszania się to jeden z objawów MBD, ale to niekoniecznie musi być to. Zdrowy legwan unosi brzuch i porusza się na wszystkich łapach "niosąc" na nich swój ciężar ciała. Tylko ogon sunie po ziemi. Jeśli to MBD z łatwo rozpoznawalnych oznak są jeszcze takie jak czerwona, wyraźnie odróżniająca się od reszty końcówka języka, miękka szczęka, często zniekształcona. Nie pozostaje nic innego jak szybka wizyta u lek. weterynarii. W profilu masz Żyrardów, więc Warszawa blisko. Polecam panią dr. Aleksandrę Malutę, która przyjmuje przy warszawskim zoo.

meg11
13-06-2013, 02:35
ja polecam kogo innego, wybierz się lepiej do dr Bieleckiego, przyjmuje on w różnych miejscach Warszawy, niestety na zapisy, jak byś potrzebował namiarów odezwij się do mnie na gg 1268434.

42d3e78f26a4b20d412==