PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy!!! Problem z ogonem! Real foto



Washita
03-07-2013, 17:05
Witam. Mam wielki problem z ogonem mojego legwana. Tydzien temu zauwazylem ze wylinka z ogona ciezko zchodzi ale zostawilem o podobno nie mozna pomagac legwanowi zdejmowac starej skury dopuki nie bedzie schodzila calkiem lekko, ale niestety zeszly mu tylko dwa waskie platy skury i nic wiecej. Po jakims czasie zobaczylem ze miejsca gdzie nie bylo skury sa opuchniete, pomuslalem ze poprostu rosnie i dzieki temu zejdzie pozostala czesc. Czesto go kapie w terra ma nawilzacz i spryskuje go raz dziennie dodatkowo spryskiwaczem. Dzis zobaczylem ze miejsca gdzie bylo opuchniete wygladaja strasznie (widac je na zdjeciu).
Bardzo prosze o pomoc bo nie chce zeby moj Gacek stracil ogon i zey mu sie nic nie stalo. Moze ktos wie co to moze byc i mi pomoze. Dzieki z gory za wszystkie odpowiedzi

Washita
03-07-2013, 17:10
Cos ta moja fotka sie nie zaladowala. Moze teraz sie uda a jak nie to chetnie wysle zainteresowanym na maila

loktok
04-07-2013, 02:24
Witaj wyslij mi na loktok@terrarium.com.pl to postaram sie cos powiedziec na temat tego ogona

Jarek Zajączkowski
04-07-2013, 04:53
Z opisu pasuje mi to na rozwój martwicy skóry (może oparzenie, może grzybica). Nie zwlekaj zbyt długo i pokaż zwierzę lekarzowi wet.

Rysiek
04-07-2013, 11:11
Wyślij fotkę - baswis@wp.pl . Jeśli stara skóra nie zeszła z ogona do końca, może ona w pewnym sensie działać jak opaska uciskowa. Kiedyś miałem taki problem z ogonem mojego smoka. Nie chciało zejść 7-8 cm przy końcówce ogona (z samej końcówki zeszło). Męczyłem się z tym chyba z 2 tygodnie, zanim po długich moczeniach udało się skórę usunąć. Może to samo jest u Twojego legwana. Z tego co opisujesz rozumiem, że opuchlizna jest w miejscach gdzie starej skóry już nie ma ?

Rysiek
05-07-2013, 09:44
Dostałem dzisiaj fotkę, to nie to o czym wyżej piszę. Jeśli wykluczasz możliwość poparzenia, więc może to być grzybica, o której wspomina dr.Jarek. Łuski wyglądają brzydko, więc jak najszybciej do weterynarza !

dorota29
05-07-2013, 10:05
przeslij mi zdj.,prosze
dorota27@gazeta.pl

Washita
05-07-2013, 12:44
Czy grzybica w tym przypadku jest grozna?

Saurus
05-07-2013, 13:05
grzybica (w kazdym razie tak mi sie wydaje) jest grozna dla lega, ogolnie zadnej choroby nie nalezy lekcewazyc

Rysiek
05-07-2013, 13:11
Cokolwiek to jest powinien to ocenić weterynarz, bo wyglada to źle ;-( Jeśli to grzybica, również jest groźna. Z delikatniejszych środków na grzybicę stosowano Clotrimazolum, antybiotyk to Natamycyna, ale pod kontrolą weterynarza. Może się wypowiedzą nasi specjaliści, chociaż forum to nie miejsce na leczenie. Bierz legwana i do weterynarza.

dorota29
06-07-2013, 04:10
no faktycznie,dziwnie to wyglada

42d3e78f26a4b20d412==