PDA

Zobacz pełną wersję : kupno legwana,pomocy



CliniC
12-07-2013, 13:51
Siema wszystkim!!! zamierzam zakupic legwana, przeczytalem jush informacje zawarte na kilkudziesieciu stronach...czasami sa one takie same,czesto diametralnie sie od siebie roznia.... i dlatego prosze Was o pomoc... a wlasciwie kogos z doswiadczeniem w hodowaniu legwanow... jakie terrarium? jakie wyposazenie? co z oswietleniem? no i jakiego legwana wybrac? z gory dziekuje za pomoc..

celtic
12-07-2013, 14:50
nie nie nie !!!
protestuje juz...
FAQ !!!!!!!!!!!!!!!! poczytaj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak cos bedzie niejasne.. to wtedy zapytaj.
Na tej stronie masz prawidłowe informacje... i duzo informacji...
"zadania domowego" za Ciebie nikt nie odrobi !

CliniC
12-07-2013, 15:03
nie wiem czy wiesz ze w necie jest strasznie duzo informacji..... a tego postu nie pisze z lenistwa bo dla Twojej wiadomosci powiem Ci ze przeczytalem i przejrzalem wiele stron ...a posta pisze tylko dlatego ze nie wiem ktore z nich w koncu sa prawdziwe ....

meg11
12-07-2013, 15:13
prawdziwe sa te, ktore znajdziesz na tej stronce:)
polecam: OPIS GATUNKU (http://www.legwanzielony.com/)
oraz FAQ (http://terrarium.com.pl/faq/index.php?kat=1)
a takze archiwum, wystarczy uzyc magicznego przycisku SZUKAJ (http://terrarium.com.pl/forum/search.php?f=10)

zycze przyjemnej lekturki:)

CliniC
12-07-2013, 15:18
dzieki.....ale na serio jush mi sie wszystkiego odechciewa .... na jednej stronie pisza np ze musi byc szklane terrarium i tylko szklane.... na inne ze lepsze sa drewniane..... tutaj ze takie i takie.... w sklepie zoologicznym jakies pierdoly mi jeszcze mowi.... po prostu jush mnie to wszystko na mase dezorientuje ...

meg11
12-07-2013, 15:25
nie wybrzydzaj tylko czytaj czytaj i raz jeszcze czytaj.. musisz sie dokladnie zastanowic nad tym czy napewno sprostasz wymaganiom jakim bedzie hodowla tego malego zielonego smoczka, ktory po roku wyrosnie ci na ponad metrowe dorodne smoczysko.. musisz rozpatrzec wszystkie za i przeciw:)
a puki co lekturka, ktora podalam

CliniC
12-07-2013, 15:33
mam nadzieje ze sprostam... od pazdziernika zaczynam pierwszy rok weterynarii wiec jakby na to nie patrzec bede musial sie starac o to zeby zwierzak mial wszystko czego potrzebuje :)

reconnect
12-07-2013, 15:50
LUBLIN!! WOOOW ziomus z miasta! w razie co chetnie pomoge we wszystkim co jest zwiazane z zieloniastym potworem! jakiś tam staż mam ;)))))) jestem pr0! i wogole <rotfl> msg me na gadu i sie dogadamy :-))))) CU
ps. gg:2505797

Jacku
13-07-2013, 01:29
W hodowli nie ma sztywnych zasad co do tego jakie ma być terrarium. Szklane czy drewniane, to zależy od Ciebie, i ten i ten rodzaj jest dobry. Musisz w nich spełnić jednak żelazne warunki: wielkość, wilgotność, temperatura, oświetlenie UV, podłoże itp. Tu znajdziesz informacje (na tej stronie) i możesz być pewien, że nie ma tu informacji błędnych, bo te zaraz są odpowiednio komentowane (archiwum) :)))
Pozdrawiam:)

afrox
17-07-2013, 08:13
hoho weterynarię zaczynasz?? to nie dobrze... a przynajmniej ze względu na przyszłego współlokatora...którego w takim wypadku odradzałbym Ci kupować...
wiem że to nie jest raczej zbyt miła wiadomość, ale widząc ilość czasu spędzanego nad książkami przez moją siostre (ona też studiuje weterynarię), ciągłe wkówanie itp. musze Ci odradzić kupienie lega... powodem jest zupełny brak czasu jaki musiałbyś poświęcić zwierzaczkowi, a którego byś mu poświęcić poprostu nie mógł...takwięc przemyśl to jeszcze dokładnie... ponieważ ważą się w tej chwili losy twego przyszłego lega...

42d3e78f26a4b20d412==