PDA

Zobacz pełną wersję : pomocy!!!



locia
26-07-2013, 01:17
miesiac temu zbadalem kal legwana na obecnosc pasozytow , okazalo sie ze mial nicienie , weterynarz przepisal "panacur pasta" (konsultowal sie z innymi lekarzami, nawet podalem mu adres terrarium.com.pl) , podawalem legwanowi zgodnie z zaleceniem lekarza !!! tydzien po kuracji jaszczurka jest na wykonczeniu :( nie przyjmuje pokarmu , nie rusza sie , caly czas siedzi w kacie terrarium tam gdzie zawsze spi, oczy na wpol otwarte, jest strasznie chudy, brazowy z dnia na dzien uchodzi z niej zycie:( . nie wiem co robic :( lekarze obwiniaja mnie ze nie stworzylem mu odpowiednich warunkow w terrarium !!! moge was zapewnic ze ma !!!! pomozcie co mam zrobic plakac mi sie chce jak go widze, jeszcze niedawno wylegiwal sie na sloncu w wolierze, chodzil po pokoju a teraz czasami zastanawiam sie czy spi czy .......:( jestem z bydgoszczy, legwan ma ok 9 miesiecy, co jescze moge dla legwana zrobic??? pomozcie

pozdrawiam
marcin

Ada
26-07-2013, 02:52
Jejku jak ja ci współczuję, znam ten ból kiedy ukochana iguanka jest chora i zastanawiasz się czy jak wstaniesz rano to jeszcze będzie.......Nie wiem jak ci pomóc, ale może spróbój skontaktować się z Jarkiem Zajączkowskim?!?!
pozdrawiam ciebie i zielonego(ą)

Jarek Zajączkowski
26-07-2013, 05:22
Ile podałeś panakuru (dokładna dawka w mg).

locia
26-07-2013, 08:24
pani weterynarz nabrala panacur w strzykawe z igla ( ok 0,5 ml)
mialem tylko wycisnac kropelke wielkosci troszke wieksza jak glowka od szpilki na palec i podac bezposrednio do pyszczka raz w tygodniu przez 3 tygodnie
...takze nie wiem ile dawka w mg ...zrobilem tak jak mi zalecile pani doktor

pozdrawiam marcin

locia
26-07-2013, 08:29
Wynik badania kalu przed leczeniem

"Badaniem parazytologicznym próbki kału legwana stwierdzono nieliczne jaja nicienia z rodzaju Oxyouris oraz liczne jaja nicienia z rodzaju Trichostrongylus."

pozdrawiam

aniolek
27-07-2013, 10:39
Hm ja jeszcze nie robilam badania kalu ale teraz sie zastanawiam czy w ogole warto skoro moga mojego legusia doprowadzic do takiego stanu to smutne :(( moze jeszcze uda ci sie go uratowac badz dobrej mysli i dbaj o niego najlepiej jak potrafisz :)))))

Fatman
28-07-2013, 02:26
Badania trzeba robic koniecznie! Jesli nie masz pewnosci to zapytaj zawsze na forum i tu Ci wszystko wyjasnia...

locia
28-07-2013, 06:03
byc moze zrobilem błąd i nie zbadałem legwana zaraz po nabyciu legwana:(

pozdrawiam

locia
31-07-2013, 02:43
podziekowania dla dr Jarka Zajaczkowskiego
przywrocil mi nadzieje na uratowanie smoka, legwan zaczal jesc i powoli dochodzi do siebie

pozdrowienia

Robert Rutkowski
31-07-2013, 06:02
Napisz więcej szczegółów.
Pozdrawiam.

locia
31-07-2013, 06:43
zalecenie dr J.Zajaczkowskiego

podnioslem temperature wody w basenie (35 - 40 stopni) - legawan wiekszosc czasu teraz spedza w wodzie

podaje doustnie strzykawką roztwor glukozy 5% 2 razy dziennie po ok 2 ml
przez 7 dni

podawalem malą porcje papki Gerbera dla dzieci - teraz juz legus wcina zielenine

pozdrowienia

Robert Rutkowski
01-08-2013, 02:22
To świetnie, szkoda bardzo mi się zrobiło zwierzaczka który powoli odchodził i trzymałem kciuki aby wyzdrowiał.
Widzę że wszystko jest na dobrej drodze.

Ps. Jak namówiłaś legwana aby siedział w wodzie???
Jaka była diagnoza? Osłabienie po silnym leku???
Pozdrawiam.

locia
01-08-2013, 03:10
prawdopodabnie reakcja na panacur, przedawkowanie (jest to bardzo silny lek ),
legwana nie zmuszalem do lezenia w basenie wystarczylo podniesc temperature wody (woda jest ciepla), glukoze podawalem aby "przeplukac jaszczurke" i nie dopuscic do odwodnienia

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==